Nasi licealiści kolejny raz na wycieczce zawodoznawczej w CDISM Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

centrum

Wzorem roku ubiegłego w poniedziałek, 18 czerwca, ponownie wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach. Tym razem z uczniami klasy biologiczno-chemicznej IC oraz ich wychowawczynią, panią Jadwigą Krzysteczko.

W centrum symulacyjnym uczą się i szkolą przyszli pielęgniarze i lekarze różnych specjalizacji na jednych z najnowocześniejszych w Polsce fantomach. Wszystkie sale symulacyjne wyposażone są w system audio-wideo umożliwiający nagrywanie sesji symulacyjnych. Gotowy zapis dający pełen obraz sesji symulacyjnej jest następnie odtwarzany i omawiany podczas debriefingu. Przygotowane stanowiska dla przyszłych lekarzy czy pielęgniarzy pozwalają odzwierciedlać codzienne warunki szpitalne, w jakich przyjdzie im później pracować.

Licealiści obejrzeli kilka różnych sal, m.in. operacyjną, intensywnej terapii, porodową oraz w pełni wyposażony ambulans specjalistyczny. Największe emocje i śmiech wśród uczniów bez wątpienia wzbudził moment komunikowania się pracownika centrum z fantomem, który rzeczywiście wydawał niesamowite reakcje i dźwięki. Aby móc się o tym przekonać, już we wrześniu zapraszam licealistów do zapisywania się na wycieczkę na przyszły roku szkolny.

Warto podkreślić, iż wejście do CDISM jest darmowe i odbywa się tylko pod koniec czerwca.

Zatem serdecznie Was zapraszam i do miłego zobaczenia!
Barbara Ozga-Strzyż, szkolny doradca zawodowy

Odsłony: 371