Tropami dinozaurów

Bartosiewicz

W weekend majowy uczennica klasy IC LO Wiktoria Bartosiewicz zaliczyła swój kolejny bieg w tym sezonie. Tym razem był to Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów w Lublińcu na dystansie 10 km.

Gratulujemy wytrwałości :)

Pożegnanie maturzystów

klasy III

27 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku klas III LO.

Pani dyrektor Joanna Grzybowska po przywitaniu zaproszonych gości oraz wszystkich zebranych wręczyła statuetki dwójce uczniów z najwyższą średnią, a następnie podziękowała uczniom pracującym na rzecz szkoły i odnoszącym sukcesy (SUPERSIÓDEMKI).

Dalej pani dyrektor wręczyła podziękowania uczniom, którzy – doceniając naszą szkołę – uczęszczali zarówno do naszego gimnazjum, jak i liceum. Następnie troje najlepszych abiturientów otrzymało stypendium, promesę oraz Złoty Indeks z rąk przedstawiciela Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gliwicach, przedstawiciela Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz przedstawiciela Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Podziękowania otrzymali także nasi nieugięci sportowcy, wspaniali wolontariusze, zdolni aktorzy z koła RING, matematycy, a także rodzice, którzy pomagali szkole.

Później wręczono świadectwa z wyróżnieniem i pozostałe.

Dalej świetnie bawiliśmy się na przedstawieniu o przedmaturalnych zmaganiach pt. „Koszmary maturzysty”, a potem na gali wręczania „Indywidualności siódemki” w pięciu kategoriach: śmieszek, największa gaduła, wyrośnięty przedszkolak, aktywista, lawirant.

Następnie głos zabrała przewodnicząca samorządu szkolnego, zaśpiewał wzruszająco nasz duet, a na koniec abiturienci dziękowali wszystkim za wszystko :)

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku oraz pod linkiem.

XXII Regionalny Konkurs Geograficzny „Mapa 2018”

25 kwietnia Aleksandra Gorczyca i Marcin Pleban – uczniowie klasy IB LO – wzięli udział w XXII Regionalnym Konkursie Geograficznym „Mapa 2018” dla uczniów szkół średnich Górnego Śląska. Tym razem młodzież musiała wykazać się znajomością politycznej i fizycznej mapy Ameryki Południowej. Zadania jak co roku wymagały od uczestników bardzo szerokiej i szczegółowej wiedzy.

Mimo iż naszym licealistom nie udało się stanąć na podium, to możemy im pogratulować wysokich wyników i życzyć powodzenia w przyszłym roku.

Gratulujemy.

ZSO 4 na Targach Edukacyjnych

targi

W czwartek 26 kwietnia braliśmy udział w Gliwickich Targach Szkół Ponadgimnazjalnych na Hali przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Kozielskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIB: Żaneta Joszko, Dominik Niemiec, Jakub Bunda i Jakub Sikora pod opieką pań Katarzyny Sabo-Kołodziej i Patrycji Ogonowskiej.

Targi odwiedziły również klasy trzecie naszego gimnazjum. Teraz pozostaje czekać na rekrutację.

Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

niemiecki.IIC

Uczennice klasy IIC: Natalia Czempik, Wiktoria Duda i Julia Kawala reprezentowały naszą szkołę w etapie regionalnym konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Konkurencja była wyjątkowo duża – w tym roku wzięły w nim udział 33 drużyny ze Śląska, a konkurs przebiegał w aż 4 turach.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach „Anatomia na żywo”, „Wybuchowe i barwne reakcje redox”, „Soft skills”, „Spiel und Spaß”, „English fun”, „Español Mágico”.

Ewa Cichońska

Rekrutacja – co się za tym kryje?

rekrutacja1

Niektórzy nasi uczniowie reprezentujący klasę IA i IIB mieli możliwość wysłuchać informacji na temat wstępnej rekrutacji do pracy, prawd i mitów z tym związanych. Prelekcja poświęcona tym zagadnieniom odbyła się w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach. Zaproszenie otrzymaliśmy od koordynatora Zespołu Szkolnych Doradców Zawodowych miasta Gliwice, pani Agnieszki Wiktorczyk-Żuraw. Zajęcia prowadziła doświadczona specjalistka ds. rekrutacji i rozwoju personelu, pani Urszula Małek z firmy ZF TRW Braking Systems Polska. Pani prelegentka na co dzień zajmuje się sprawami związanymi z rekrutacją, dlatego młodzież mogła usłyszeć bardzo wiele wartościowych porad i wskazówek pomocnych na rozmowie kwalifikacyjnej.

Serdecznie dziękujemy organizatorom.

B. Ozga-Strzyż, szkolny doradca zawodowy

Czy można wzmocnić mózg i zdrowie przed maturą?

Abiturienci na zajęciach promujących zdrowe żywienie przed maturą.

zdrowe zywienie

W ubiegłym tygodniu nasi maturzyści uczestniczyli w ciekawych zajęciach, które poprowadził wykładowca Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, mgr Marcin Osowski. Klasa IIIA wzięła udział w dwugodzinnych warsztatach „Dieta poprawiająca zdrowie i urodę”. Chętni uczniowie tej klasy mogli skorzystać z porady specjalisty w zakresie dietetyki, który przeprowadził im indywidualną analizę składu ciała.

Z kolei maturzyści klasy IIIC podczas prelekcji „Wzmocnij mózg przed maturą” mogli dowiedzieć się wiele na temat zasad prawidłowego żywienia oraz zapotrzebowania naszego mózgu i ciała na makro- i mikroelementy. Nie zabrakło przy tym bardzo prostych i naturalnych przepisów do wykorzystania.

Naszym maturzystom życzymy znalezienia dobrego przepisu na zdanie matury!

B. Ozga-Strzyż, szkolny doradca zawodowy

Wicemistrzynie Gliwic w piłce nożnej

nozna dziewczyny

Pierwsze promyki słońca przyniosły dobre informacje z boisk piłkarskich. Nasze dziewczyny zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Gliwic w piłce nożnej. W półfinale pokonaliśmy GCE, a w finale – dopiero w dogrywce – przegraliśmy z IV LO. W etapie finałowym bramki strzelały: Natalia, Wiktoria N. oraz Agata. Serdecznie gratulujemy.

W rozgrywkach reprezentowały nas: Wiktoria Bartosiewicz, Natalia Sypniewska, Agata Polok, Dagmara Schwedka, Wiktoria Nagoda, Ewelina Kocharyan, Maria Śniegórska, Martyna Kwiatkowska, Magda Szucmajer oraz Weronika Marszałek.

Przyjemność opieki nad zespołem miał pan Maciej Jureko.

O Bawarii wiemy (prawie) wszystko

Bawaria1

Nasi licealiści: Vanessa Knopp, Nikola Kot (IIA) oraz Jakub Bunda i Jakub Sikora (IIB) wspaniale przywitali tegoroczną wiosnę. W konkursie wiedzy o Bawarii „Eine Reise dursch Bayern Grundkenntnisse”, organizowanym przez ZSO nr 1, pokonali 11 drużyn z pozostałych szkół gliwickich. VII LO zdominowało podium: drużyna naszych chłopaków, których opiekunem jest pani Patrycja Ogonowska, zdobyła I, a drużyna dziewczyn (opiekun: Elżbieta Piotrowska) – II miejsce.

Jesteśmy dumni, że uczniowie efektywnie zdobywają wiedzę o krajach niemieckojęzycznych i że ta nauka sprawia przyjemność im i ich nauczycielom.

Koncert laureatów XXVI Konkursu Piosenki Niemieckiej

niemiecki

Niedawno informowaliśmy Was o sukcesie Urszuli Marszałek, Agaty Polok i Aleksa Puldy w XXVI Konkursie Piosenki Niemieckiej. Przypomnijmy, że Alex zajął I miejsce w kategorii solistów, a cała trójka wywalczyła I miejsce w kategorii zespołów.

Dzisiaj, tj. 19 marca, odbył się koncert laureatów tego konkursu, na którym oczywiście wystąpiło nasze utalentowane trio.

Jeszcze raz gratulujemy!

„W świecie roślin i zwierząt”

W marcu uczniowie klasy IIIC LO (Martyna Kwiatkowska, Adam Janota i Wojciech Gleńsk) oraz klasy IIC LO (Marta Homa, Natalia Czempik, Karol Laksa) reprezentowali naszą szkołę – VII LO w Gliwicach – biorąc udział w wojewódzkim konkursie „W świecie roślin i zwierząt”, który był organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Czekamy na wyniki.

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

pielgrzymka

15 marca (czwartek) maturzyści z klas IIIA, IIIB i IIIC VII Liceum Ogólnokształcącego pojechali na pielgrzymkę do Częstochowy. W kaplicy różańcowej katecheta, ks. Krzysztof Misiuda, odprawił mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów z ZSO nr 4 w Gliwicach.

W dniu skupienia naszym maturzystom towarzyszyli wychowawcy.

Maturzyści planują karierę edukacyjno-zawodową

un

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszym maturzystom, w ostatnim czasie zorganizowano dla nich w szkole kolejne spotkania z przedstawicielami dwóch uniwersytetów. Wzięli w nich udział uczniowie zainteresowani uczelniami. Tym razem przyszli abiturienci mogli wysłuchać i dopytać, co w swojej ofercie edukacyjnej proponują dla nich Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Ponadto młodzież dowiedziała się, jakie inne pasje można rozwijać na tych uczelniach i jak wygląda wymiana międzyuczelniana w Polsce oraz za granicą.

W tych trudnych dla Was decyzjach i planach jesteśmy z Wami.

Barbara Ozga-Strzyż