„Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 4. edycja: piłka ręczna

olimpiada wiedzy

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Urzędem Miasta Opole. Jest to konkurs wiedzy „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 4. edycja: piłka ręczna.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone zostaną z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki piłki ręcznej. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play” czy też „Stop zwolnieniom z WF-u”.

- do 15 października 2017 r. – przyjmowanie zgłoszeń szkoły
- etap szkolny – 14 listopada 2017 r.
- finał wojewódzki – 7 grudnia 2016 r., aula seminaryjno-akademicka w Opolu, ul. Drzymały 1.
- konferencja i gala wręczenia nagród laureatom – 14 grudnia 2017; aula Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej

Nagrody przeznaczone dla 40 zwycięskich uczniów:
- Indeksy Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej,
- podwójne zaproszenie na mecz VFL Wolfsburg wraz z hotelem i przejazdem,
- zestaw meblowy o wartości 2.000 zł,
- zestaw meblowy o wartości 1.500 zł,
- zestaw meblowy o wartości 1.000 zł,
- laptop,
- telewizor LG,
- piłki z autografami Reprezentantów Polski,
- bilety na mecz piłki ręcznej Gwardii Opole
- vouchery na zakupy w Decathlonie,
- vouchery do Centrum rozrywki Kubatura,
- sprzęt elektroniczny: aparat fotograficzny, tablety i inne,
- rowery górskie
- i inne atrakcyjne nagrody.

Ponadto przewidziane są nagrody dla szkół zwycięskich uczniów oraz opiekunów zwycięskich uczniów.

Zgłoszenia przyjmują ksiądz Krzysztof Misiuda, pani Gabriela Gałuszka i pani Izabela Sikora. U nich można otrzymać również spis literatury.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej Diecezji Opolskiej.