Konkurs „Przekonaj do czytania”

Wszystkich miłośników literatury zachęcamy do udziału w konkursie „Przekonaj do czytania”.

ksiazka

Nowy plan lekcji

Uwaga, od poniedziałku, 5 listopada, obowiązuje nowy plan lekcji. Delikatne zmiany dotyczą klasy 7 SP oraz IIIC LO.

Projekt dla klas 3 GM - Szkolna Liga Matematyczno-Przyrodniczo-Humanistyczna dla Gimnazjum „LMaPH”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. DO POBRANIA szczegóły i regulamin.

Zebranie Rady Szkoły

Dyrekcja Szkoły ZSO nr 4 gorąco zaprasza przedstawicieli Rady Rodziców niżej wymienionych klas na drugie w tym roku szkolnym Zebranie Rady Szkoły, które odbędzie się dnia 25 października br. o godzinie 17.00 w sali 43.

Zapraszamy rodziców z klas:
1a SP, 1b SP, 2b SP, 4a SP, 7a SP, 8a SP, 3a GM, 3b GM, 3c GM, IB LO, IIB LO, IIC LO, IIIA LO.

Zapraszamy również uczniów zaangażowanych w działalność Rady Szkoły (klasy: 7a SP, 8a SP, 3a GM, 3b GM, IA LO, IB LO, IIC LO, IIIC LO).

„Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 5. edycja: skoki narciarskie

olimpiada plakat 2018 fill 319x450

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu wiedzy „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 5. edycja: skoki narciarskie.

WPROWADZENIE

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole organizują konkurs wiedzy „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 5. edycja: skoki narciarskie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone zostaną z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu.

Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej ze skokami narciarskimi. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości z działań wymagających zespołowej współpracy. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play” czy też „Stop zwolnieniom z WF-u”. Tegoroczna edycja projektu nawiązuje również do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, podkreślając rolę sportu w tym wydarzeniu - cieszymy się również z tego faktu, że nasz konkurs został objęty ministerialnym patronatem „Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości”.

TERMINARZ KONKURSU

Etap szkolny – 22 listopada 2018 r.
Finał Wojewódzki - 10 grudnia 2018 r. aula seminaryjno-akademicka w Opolu, ul. Drzymały1.
Konferencja i gala wręczenia nagród laureatom - 18 grudnia 2018 r. aula Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej (Opole, ul. Prószkowska 76).

NAGRODY:

Zostanie nagrodzonych 40 uczniów. Otrzymają oni:
- indeksy Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej,

- podwójne zaproszenie na mecz VFL Wolfsburg wraz z hotelem i przejazdem,
- podwójne zaproszenie na konkurs skoków narciarskich,
- zestaw meblowy o wartości 2.000 zł,
- zestaw meblowy o wartości 1.500 zł,
- zestaw meblowy o wartości 1.000 zł,
- laptop,
- telewizor LG,
- piłki z autografami Reprezentantów Polski,
- vouchery na zakupy w Decathlonie,
- vouchery do Centrum rozrywki Kubatura,
- sprzęt elektroniczny: aparat fotograficzny, tablety i inne,
- rower górski
i inne atrakcyjne nagrody.

Literaturę konkursu oraz Regulamin Konkursu znajdziecie TUTAJ.

Osoby chętne prosimy o osobisty kontakt z opiekunami: Gabrielą Gałuszką, Izabelą Sikorą, ks. Krzysztofem Misiudą.

Zapraszamy na Ogólnopolski Tydzień Kariery

OTK

Światowy Dzień Turystyki w Gliwicach

odkrywanie swiata

Wyprawka szkolna 2018 - dofinansowanie do zakupu podręczników

Wnioski o przyznanie dofinansowania do zakupu podręczników są do odbioru u pedagogów szkolnych. Wnioski należy złożyć w szkole w nieprzekraczalnym terminie do 19 października 2018 r.

Informacje dodatkowe:
- Informacja nr 1.
- Informacja nr 2.

Bezpłatne zajęcia szermierki japońskiej

Informujemy, że Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach organizuje bezpłatne zajęcia szermierki japońskiej prowadzone przez sensei Edwarda Pieczarę.

szermierka

Fundacja Wspierania Młodych Talentów Muzycznych „Młodzi Muzycy” zaprasza!

Celem Fundacji Wspierania Młodych Talentów Muzycznych „Młodzi Muzycy” jest poinformowanie dzieci i młodzieży, a także ich rodziców o możliwości skorzystania ze wsparcia. Fundacja zaprasza na stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje: http://mlodzimuzycy.pl/.

Osobą do kontaktu z ramienia Fundacji jest pan Jan Baytel (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

mlodzi muzycy