Grzegorz naszym filmoznawcą

Kocur

Grzegorz Kocur, uczeń klasy 3b, to prawdziwy miłośnik kinematografii. Pod opieką p. Beaty Przybyły wziął udział w kilku konkursach filmowych. Okazało się, że został finalistą Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach „Filmowe Łódzkie – filmowe regiony Polski”. Zdobył także wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Dwa Srebrne Ekrany”.

Serdecznie mu gratulujemy!

Zakończone zmagania w piłce siatkowej dziewcząt

SiatkaGM

7 lutego zakończyły się finały Mistrzostw Gliwic szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze gimnazjalistki po zaciętej walce wywalczyły IV miejsce. Dziękujemy za zaangażowanie i sportową rywalizację.

Skład zespołu: Oliwia Baranowska, Wiktoria Bąk, Kinga Dziuba, Natalia Jarząb, Kinga Kowalik, Wiktoria Makielak, Oliwia Nurkowska, Paulina Staniczek, Kaja Toll, Natalia Wojdalska.  

Opiekunką zespołu była pani Anna Leśniewska, a organizatorem rozgrywek - pan Maciej Jureko.

Małgosia finalistką konkursu „Lust auf Lesen?”

Tomczonok

Małgorzata Tomczonok, uczennica 3a gimnazjum, została finalistką II Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?”

9 lutego w Instytucie Goethego w Warszawie zmierzyła się z ustnymi i pisemnymi zadaniami konkursowymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E. Cichońska

Gamifikacja

Gamifikacja

7 lutego 2019 r. uczniowie z klasy 3c gimnazjum: Kacper Grychtoł, Michał Krysa oraz Patryk Olszówka wzięli udział w warsztatach z gamifikacji zorganizowanych w ramach kampanii Pozytywni.Gliwice.pl-Pozytywni w sieci. Warsztaty odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 5 w Gliwicach.

Podczas warsztatów chłopcy zaprojektowali grę na bazie mitu greckiego czytanego w szkole, stworzyli zadania, zakodowali, stworzyli bohatera, a potem zagrali w tę grę. Współpraca międzyszkolna wypadła świetnie.

Zajęcia w Muzeum Śląskim

muzeum

23 stycznia 2019 klasy gimnazjalne pojechały na warsztaty do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Nietypowe jak na muzeum sztuki okazały się interaktywne zajęcia z Culture Book o Masajach, Aborygenach, zapachach i spotkaniach. Na koniec udało się nam upolować niezwykle różowe dzieło.

Brązowa Alicja

medal Ostrowska

W miniony weekend (19-20 stycznia br.) uczennica klasy 3a GM, Alicja Ostrowska, brała udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Szpadzie (to kategoria wyższa niż wynika z jej wieku) i wraz z drużyną zajęła trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs ortograficzny

ortografia

14 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 13 w Gliwicach nasze uczennice z ostatniej klasy gimnazjalnej zmagały się z arcytrudnymi zadaniami ortograficznymi. Konkurs ten jest pozostałością po dawnej Polonistycznej Lidze Gimnazjalnej i w tym roku – z powodu reformy szkolnictwa – odbył się po raz ostatni.

Nasze dziewczęta walczyły bardzo dzielnie i dosłownie otarły się o podium. Drużyna w składzie: Martyna Ludwig (3d) oraz Julia Pachońska (3c) zajęła ostatecznie IV miejsce, a Kinga Kowalik i Iga Wietecha (obie z 3c) – miejsce V.

Serdecznie im gratulujemy.

Opiekunką wszystkich uczennic jest pani Alicja Ciura, a podczas konkursu towarzyszyła im pani Maria Ochman.

IV Gliwickie Targi Zawodów za nami

targi ed

W ubiegłym tygodniu grupka naszych gimnazjalistów udała się wraz z panią Przybyłą na kolejne Targi Zawodów, które odbyły się w hali sportowej przy CKZiU nr 1 w Gliwicach. Celem wycieczki było zapoznanie się naszych uczniów z zawodami w jakich kształcą gliwickie technika i szkoły branżowe I stopnia.

Mamy nadzieję, że wędrówka naszych gimnazjalistów w poszukiwaniu zawodów przyczyni się do właściwego wyboru dalszej edukacji.

B. Ozga-Strzyż
szkolny doradca zawodowy

Trzymamy kciuki za nasze siatkarki

siatka GM

Jak burza przez eliminacje przeszły nasze młodsze siatkarki. Wygrały wszystkie swoje mecze grupowe i awansowały do finałów Mistrzostw Gliwic. Serdecznie gratulujemy i czekamy na pomyślne wieści ze ścisłego finału.

Reprezentowały nas: Olivia Baranowska, Wiktoria Bąk, Kinga Dziuba, Natalia Jarząb, Kinga Kowalik, Wiktoria Makielak, Oliwia Nurkowska, Paulina Staniczek, Kaja Toll, Natalia Wojdalska.

Opiekunką zespołu jest pani Anna Leśniewska, a etap grupowy rozgrywek organizował pan Maciej Jureko.

Rozstrzygnięcie konkursu 'Do your Best'

do your best

Dnia 16 listopada 2018 r. odbyło się rozstrzygniecie konkursu językowo-plastycznego 'Do your Best'. Uczestnicy mieli za zadanie zilustrować idiom angielski. Poziom prac był wysoki. Pierwsze miejsce zajęła Iga Wietecha z klasy 3c GM, drugie – Julia Pachońska z tej samej klasy. Natomiast miejsce trzecie przypadło Wiktorii Sagan z klasy 3a GM.

Zwycięzcy otrzymali bony do salonu Empik, natomiast każdy z uczestników słodkości. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu za rok.

M. Golis

W nagrodę do kina

dyw3

Chęć działania, pomysłowość oraz dobra współpraca w grupie zadecydowały o tym, że klasa 3b GM wygrała konkurs na prace projektową z języka niemieckiego. W nagrodę 6 listopada udaliśmy się  do kina na film „Dywizjon 303”.

Seans poprzedziła ciekawa, kilkunastominutowa prelekcja, która wzbogaciła naszą wiedzę na temat II wojny światowej. Uczniowie klasy 3b wykazali się kreatywnością, dzięki czemu doświadczyli nietypowej lekcji historii i języka polskiego, która będzie analizowana jeszcze przez jakiś czas i na pewno zostanie miłym wspomnieniem.

Mistrzostwa Gliwic w badmintonie

badminton mistrzostwa

17 i 18 października w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gliwic w badmintonie. Naszą szkołę reprezentowali Kaja Toll, Wiktoria Makielak, Marcel Polok, Marcin Tarsa i Adam Wróbel (wszyscy z klasy 3a GM). Dziewczęta zajęły czwarte miejsce, a chłopcy trzecie. Gratulujemy!

Organizatorami byli panowie Maciej Jureko i Tomasz Wojnar.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Szermierczy sukces Alicji

Miło nam zakomunikować, że Alicja Ostrowska z klasy 3a GM zajęła II miejsce w turnieju szermierczym dzieci i młodzieży o Puchar Miasta Wadowic. Alicji serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.