Turniej o Puchar Dyrektora GCE

turniej pilki

9 maja piłkarze naszego gimnazjum brali udział w Turnieju o Puchar dyrektora GCE. Pierwsze sukcesy jeszcze przed nimi. Trzymamy kciuki w następnych turniejach.

Skład zespołu: Ksawery Klimas, Kamil Komander, Szymon Habryn, Kacper Bresan, Piotr Zagała, Simone Bucoń, Natan Marcoń, Jakub Strzelczyk, Maksymilian Banaś, Dominik Błach, Kacper Witwicki, Kamil Muzyka.

Opiekunem zespołu jest pan Maciej Jureko.

XXIV Konkurs Chemiczny

konkurs chemiczny

Uczniowie Gimnazjum nr 7: Martyna Pszonak z 3a, Zofia Potocka z 2b, Kamil Komander z 2b, Julia Dudzińska z 2b, Iga Wietecha z 2c uczestniczyli w XXIV Konkursie Chemicznym. Podczas konkursu uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę laboranta, sprawdzić swoje wiadomości z chemii od strony praktycznej czy wykonywać samodzielnie doświadczenia chemiczne.

Choć nie udało się zdobyć żadnego miejsca, to i tak było to wspaniałe przeżycie i dobra zabawa dla uczniów.

Podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018

Nyga

6 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów. Podczas spotkania laureatom wręczono zaświadczenia upoważniające ich do zwolnienia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego.

Wśród wyróżnionych znalazła się także Julia Nyga z klasy 3a, laureatka konkursu z geografii. Podczas tego uroczystego dnia towarzyszyła jej dyrektor ZSO4 Joanna Grzybowska oraz najbliższa rodzina.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu Julce oraz przygotowującej ją do konkursu pani Danucie Krzak. Wielkie brawa!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku. Tam też możecie zobaczyć FILMFILM z tego wydarzenia.

Jesteśmy dumni z Orła Białego – i z Zosi Potockiej

Potocka

27 marca 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Uczennica klasy 2b naszego gimnazjum – Zofia Potocka – zajęła trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Ala mistrzynią Śląska

Ala Ostrowska

Zdjęcie pochodzi ze strony Sekcji Szermierczej Piasta Gliwice

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie. W zawodach drużynowych brała udział również Alicja Ostrowska z klasy 2a. Okazało się, że jej drużyna nie miała ona sobie równych.

Ogromnie gratulujemy Alicji i jej koleżankom tytułu mistrzyń Śląska!

Nasi gimnazjaliści ponownie w odwiedzinach na Politechnice Śląskiej

wyklady 2ad

20 marca na Politechnikę Śląską wybrały się również klasy 2a i 2d. Wraz z wychowawczyniami, panią Agnieszką Kaczmarzyk-Mozgawą i panią Patrycją Ogonowską, gimnazjaliści mieli okazję zaczerpnąć trochę wiedzy o kryształach i minerałach. Odwiedzili Muzeum Geologii Złóż, w którym poznali nie tylko ciekawostki o skałach, ale także dowiedzieli się sporo o tradycjach górniczych.

Po zwiedzeniu muzeum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z wykładowcami Wydziału Górnictwa i Geologii i badali budowę kryształu.

Siedząc w sali wykładowej, mogli poczuć się jak studenci. Kto wie, może za kilka lat będą tam studiować 😊

Wykłady popularnonaukowe na Politechnice Śląskiej

liczba pi

19 marca klasy 2b i 2c pod opieką pań: Justyny Kubackiej, Lucyny Wieczorek i Alicji Ciury wybrały się na Politechnikę Śląską na wykłady popularnonaukowe. Na Wydziale Górnictwa i Geologii uczniowie poznali podstawy optoelektroniki oraz termowizji. Zajęcia miały formę warsztatową, a największe emocje wzbudziła kamera termowizyjna – każdy chciał sprawdzić, jak sam w niej wygląda.

Następnie uczniowie przenieśli się na Wydział Matematyki, gdzie – z okazji niedawnego święta liczby π – wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat tej niezwykłej liczby.

Na pewno warto powtórzyć podobne wyjścia także z innymi klasami.

Więcej zdjęć na nanyszm profilu na Facebooku.

Julia Nyga laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii

Julia Nyga

Z ogromną przyjemnością i jeszcze większą dumą chcemy Wam zakomunikować, że Julia Nyga z klasy 3a GM została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Dzięki temu sukcesowi Julia będzie zwolniona z części przyrodniczej podczas nadchodzącego egzaminu gimnazjalnego. Nie musi się także martwić o przyjęcie do wybranej szkoły średniej.

Julia dzielnie walczyła w trzech etapach konkursu, a nieocenioną pomocą służyła jej opiekunka, pani Danuta Krzak. Obu naszym wspaniałym dziewczynom serdecznie gratulujemy sukcesu.

Warto przy tym wspomnieć, że Julia nie jest typem kujona. Ma wiele pasji i zainteresowań: gra na pianinie, uwielbia jeździć na łyżwach, a przede wszystkim bierze udział w biegach na orientację sportową oraz zawodach narciarskich i rowerowych z orientacji sportowej, w których zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Jesteśmy dumni, że mamy taką utalentowaną uczennicę i życzymy jej dalszych sukcesów!

Akcja „Tolerancja” KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI

2b Zydzi

W ramach Akcji „Tolerancja” KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI, organizowanej dla klas drugich gimnazjum i siódmej szkoły podstawowej, klasa 2b GM wraz z wychowawcą i jednym z rodziców, odwiedziła w środę 28 lutego 2018 r. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich.

Młodzież miała możliwość zwiedzenia wystawy „Życie przechowane. Mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego z pomocą Żydom w czasie II wojny światowej”, która została zrealizowana przez Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Katowicach oraz Muzeum w Gliwicach. Uczniowie mieli też okazję poznać koleje losu zabytku, historycznego żydowskiego domu przedpogrzebowego – Bet Tahara. Wzięli również udział w ciekawych warsztatach „Ja/Ty/My/ Oni. O tolerancji, akceptacji i integracji dzisiaj”.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

„Karuzela z językami”

karuzela

22 lutego 2018 r. nasze gimnazjalistki: Zofia Potocka (2b), Natalia Borewicz (2c), Julia Pachońska (2c) oraz Iga Wietecha (2c) doskonaliły swoje umiejętności językowe podczas konkursu „Karuzela z językami” organizowanego przez zespół Szkół ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach. Dziewczyny wykazały się dobrą znajomością trzech języków: ojczystego, języka angielskiego i języka niemieckiego.

Cieszymy się, że dziewczęta chętnie poszerzają swoją wiedzę w tym zakresie i życzymy, żeby w przyszłości zostały wybitnymi poliglotkami.

Srebrna Alicja!

szpada

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://piast.gliwice.pl/wp-content/uploads/2018/01/kawencka-majgier-staszulonek-ostrowska.jpg

W minioną niedzielę nasza uczennica z klasy 2a GM, Alicja Ostrowska, brała udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Szpadzie, na których razem z drużyną wywalczyła srebrny medal!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Konkurs plastyczny „Aniołkowe spotkania”

aniolkowe

Uczennice naszego gimnazjum w składzie: Julia Dudzińska z 2b, Alicja Ostrowska i Małgorzata Tomczonok z 2a, Olivia Baranowska z 2c, kolejny raz wzięły udział w 10. już edycji „Aniołkowych spotkań” w ZSO nr 8. Uczestnicy konkursu tym razem zmagali się z farbami i malowaniem aniołów na grubej dykcie. W minionych edycjach były anioły z gliny; był kolaż i różne inne materiały.

My gratulujemy Ali Ostrowskiej, która na 30 uczestników zdobyła swoją pracą wyróżnienie!

Opiekunkami uczennic były panie Danuta Jankowska, Maria Ochman.

Nasze dziewczyny najlepsze w finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w unihokeju

unihokej

W rozegranych 12 grudnia w Mikołowie finałach wojewódzkich w unihokeju dziewcząt drużyna Gimnazjum nr 7 w Gliwicach była bezkonkurencyjna!

W rozgrywkach finałowych uczestniczyło osiem najlepszych gimnazjów, które wygrały rywalizację w swoich powiatach na terenie województwa śląskiego. W meczach grupowych nasze dziewczęta pokonały gimnazja z Lyski 4:1, Czeladzi 5:0 i gospodynie finałów, Mikołów 2:0. W półfinale pokonały 3:0 Chorzów i w meczu finałowym Bytom 1:0.

Indywidualną nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju finałowego otrzymała Aleksandra Dymińska z klasy 3c.

Skład mistrzowskiej drużyny: Klaudia Pełka, Wiktoria Garbarz, Magdalena Kozera, Aleksandra Dymińska, Natalia Oleś, Zuzanna Dzidowska, Karolina Kowalczyk, Nicole Kaczmarczyk, Natalia Bąk i Martyna Nowakowska.

Jesteśmy z Was dumni!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.