XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich

olimpiada1

Nasi uczniowie klas hokejowych wraz z trenerami jak co roku w trakcie wakacji uczestniczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Finały Mistrzostw Polski w rozgrywkach do lat 16 odbywają się w Siemianowicach Śląskich w dniach 3-8 lipca.

Zapraszamy wszystkich kibiców naszych dziewczyn i chłopców na stadion w Siemianowicach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 2.

Najbliższe mecze, które rozegra KKS Kolejarz:

07.07.2108 (sobota)
08/K 12:00 UKS Orient II Łozina : KKS Kolejarz Gliwice
11/M 16:00 KKS Kolejarz Gliwice : UKH Start 1954

08.07.2108 (niedziela)
10/K 11:00 KKS Kolejarz Gliwice : LKS Gąsawa
15/M 17:00 KS Warta : KKS Kolejarz Gliwice

Trzymamy kciuki!

Komers klas 3 GM

komers

15 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się pożegnalne spotkanie dla uczniów trzecich gimnazjum – komers. Część artystyczną rozpoczął występ Marty Marek z klasy 3b i jej koleżanek z zespołu mażoretek, które uraczyły nas niesamowitym tańcem. Następnie klasa 3b pod kierunkiem wychowawczyni, pani Ewy Wojnar, zaprezentowała przedstawienie „Trędowaty, bo niekochany”. Potem przyszedł czas już tylko na huczną zabawę. Uczniowie bawili się świetnie przy muzyce przygotowanej przez kolegów oraz robiąc sobie zdjęcia w fotobudce. A wszystko to było możliwie dzięki zaangażowaniu rodziców, którym składamy serdeczne podziękowania.

Organizatorki: wychowawczynie klas 3 GM

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Sukcesy w Lidze Orlików

pilkarzeGM

Ostatni tydzień był pracowity dla naszych piłkarzy z gimnazjum. W poniedziałek, 11 czerwca, pokonaliśmy GM 15 w Lidze Orlików. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do pierwszej czwórki rozgrywek. Czekamy na losowanie przeciwnika i rozegranie półfinału. To dopiero we wrześniu.

W piątek, 15 czerwca, wzięliśmy udział w towarzyskim turnieju w SP 6. Pewnie wyszliśmy z grupy po dwóch zwycięstwach. W półfinale minimalna porażka z GM 15 i przegrany mecz o III miejsce z GM 10 sprawiły, że ostatecznie zajęliśmy IV lokatę w całym turnieju.

Reprezentowali nas: Kamil Komander, Ksawery Klimas, Kacper Bresan, Szymon Habryn, Piotr Zagała, Maksymilian Banaś, Natan Marcoń, Jakub Strzelczyk, Simone Bucoń, Dominik Błach, Kacper Witwicki, Kamil Muzyka. Opiekunem zespołu jest pan Maciej Jureko.

W biegach na orientację nie mamy sobie równych!

orientacja

24 maja odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach na orientację. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a: Julia Nyga, Kinga Pogoda i Natalia Sobel.

Z ogromną radością informujemy, że nasze dziewczyny okazały się niepokonane i zajęły I miejsce w finale. Gratulujemy!

Opiekunem dziewcząt jest pan Tomasz Wojnar.

Nasze superbiegaczki!

przelaj

5 kwietnia 2018 r. w Parku Zabrskim odbyły się zawody w biegach przełajowych. Już po raz kolejny dziewczynki z gimnazjum pokazały swoją klasę, zajmując II miejsce w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Bąk 2d, Patrycja Kosińska 2d, Karolina Anuszewska 3a, Oliwia Kiersnowska 3a, Julia Nyga 3a, Kinga Pogoda 3a, Natalia Sobel 3a.

Opiekunem była pani Jolanta Osetek.

Gratulujemy!

Klasy 2 GM pozdrawiają wszystkich z wycieczki do Warszawy

Warszawa

29 i 30 maja uczniowie drugich klasy gimnazjum spędzili w Warszawie.

W pierwszym dniu nasi drugoklasiści zobaczyli Stare Miasto, zwiedzili Centrum Nauki „Kopernik”, zachwycili się też ogrodami na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Drugi dzień wycieczki to m.in. zwiedzanie Stadionu Narodowego, wizyta w Polskim Radiu oraz spacer po Łazienkach.

Aż żal wracać...

Sukces piłkarzy

pilkarze

Nasi piłkarze z gimnazjum bez problemu awansowali do kolejnego etapu Mistrzostw Gliwic w piłce nożnej. Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. Kolejny etap to system pucharowy. 11 czerwca zmierzymy się z GM 15. Trzymamy kciuki.

Skład: Ksawery Klimas, Szymon Habryn, Piotr Zagała, Jakub Strzelczyk, Maksymilian Banaś, Simone Bucoń, Natan Marcoń, Dominik Błach, Kacper Witwicki, Kamil Muzyka. Opiekunem zespołu jest pan Maciej Jureko.

Plażowo nam

plazowa dziewczyn

We wtorek, 22 maja, odbyły się Mistrzostwa Gliwic w piłce siatkowej plażowej. Naszą szkołę dumnie reprezentowały: Wiktoria Bąk, Wiktoria Makielak, Natalia Bąk, Kaja Toll. Zebrały cenne doświadczenie i za rok powalczymy o podium.

Opiekunem zespołu był pan Maciej Jureko.

Turniej o Puchar Dyrektora GCE

turniej pilki

9 maja piłkarze naszego gimnazjum brali udział w Turnieju o Puchar dyrektora GCE. Pierwsze sukcesy jeszcze przed nimi. Trzymamy kciuki w następnych turniejach.

Skład zespołu: Ksawery Klimas, Kamil Komander, Szymon Habryn, Kacper Bresan, Piotr Zagała, Simone Bucoń, Natan Marcoń, Jakub Strzelczyk, Maksymilian Banaś, Dominik Błach, Kacper Witwicki, Kamil Muzyka.

Opiekunem zespołu jest pan Maciej Jureko.

XXIV Konkurs Chemiczny

konkurs chemiczny

Uczniowie Gimnazjum nr 7: Martyna Pszonak z 3a, Zofia Potocka z 2b, Kamil Komander z 2b, Julia Dudzińska z 2b, Iga Wietecha z 2c uczestniczyli w XXIV Konkursie Chemicznym. Podczas konkursu uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę laboranta, sprawdzić swoje wiadomości z chemii od strony praktycznej czy wykonywać samodzielnie doświadczenia chemiczne.

Choć nie udało się zdobyć żadnego miejsca, to i tak było to wspaniałe przeżycie i dobra zabawa dla uczniów.

Podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2018

Nyga

6 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów. Podczas spotkania laureatom wręczono zaświadczenia upoważniające ich do zwolnienia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego.

Wśród wyróżnionych znalazła się także Julia Nyga z klasy 3a, laureatka konkursu z geografii. Podczas tego uroczystego dnia towarzyszyła jej dyrektor ZSO4 Joanna Grzybowska oraz najbliższa rodzina.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu Julce oraz przygotowującej ją do konkursu pani Danucie Krzak. Wielkie brawa!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku. Tam też możecie zobaczyć FILMFILM z tego wydarzenia.

Jesteśmy dumni z Orła Białego – i z Zosi Potockiej

Potocka

27 marca 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Uczennica klasy 2b naszego gimnazjum – Zofia Potocka – zajęła trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Ala mistrzynią Śląska

Ala Ostrowska

Zdjęcie pochodzi ze strony Sekcji Szermierczej Piasta Gliwice

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie. W zawodach drużynowych brała udział również Alicja Ostrowska z klasy 2a. Okazało się, że jej drużyna nie miała ona sobie równych.

Ogromnie gratulujemy Alicji i jej koleżankom tytułu mistrzyń Śląska!