Tak, pomagamy!

caritas pomagam

W piątek, 29 marca 2019 r., nasi wolontariusze wspierali akcję Caritas „Tak, pomagam!”.

Mikołajki w przedszkolu i szkole podstawowej

mikolajki

6 grudnia naszą szkołę podstawową i przedszkole odwiedził bardzo wyjątkowy gość. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci dzieci :)

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zbieramy na WOŚP

wosp2

Siema! To już dzisiaj! Europa Centralna - przybywajcie i datki wrzucajcie! 💕  Jesteśmy tutaj do 18, zbieramy na WOŚP - i pozdrawiamy 💪

ZSO Nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach i ZSP 10.

Zbieramy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

orkiestra

W najbliższą sobotę, 12 stycznia w godzinach od 10:00 do 18:00, w Centrum Handlowym Europa Centralna, dwunastu naszych wolontariuszy ze szkoły podstawowej oraz liceum będzie zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do tego, abyście się przyłączyli do tej szlachetnej akcji.

Organizatorem zbiórki na WOŚP jest Fundacja „Biegamy z sercem” :)

Wspomagamy akcję Caritasu

caritas

W piątek, 7 grudnia, oraz w sobotę, 8 grudnia, wolontariusze z naszej szkoły wspomagali akcję Caritas „Tak. Pomagam!”

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Kup świąteczną kartkę!

kartki

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza do zakupu kartek świątecznych w kwocie 2 zł (kartka wraz z kopertą). Całkowity zysk ze sprzedaży kartek przeznaczony zostanie na wsparcie niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.

Kartki można zakupić codziennie na długiej przerwie w atrium naszej szkoły do 7 grudnia 2018 r.

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

Nasi wolontariusze na meczu

mecz

W piątek 23 listopada nasi wolontariusze Agata Matel, Weronika Golombek, Julia Ostalecka, Aleksandra Gorczyca, Joanna Plinta oraz Maciej Przybylski pomagali w organizacji meczu Piasta Gliwice - Zagłębie Sosnowiec.

Na zdjęciu wolontariusze z bramkarzem Franciszkiem Plachem.

„Światełko pamięci”

swiatelko

„Światełko pamięci” to akcja naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, polegająca na porządkowaniu opuszczonych grobów. Ponadto nasi wolontariusze przez 2 tygodnie zbierali znicze, które podczas finału akcji, 27 października 2018 r., zapalili na grobach zmarłych uczniów i pracowników naszej szkoły na cmentarzu pw. św. Wojciecha.

W akcji wzięli udział członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu: Wiktoria Bartosiewicz, Vanessa Biegańska, Maja Tomaszewska, Natalia Wojdalska, Szymon Kloś, Maciej Przybylski, Michał Pszonak, Kacper Zięba,

Ten symboliczny gest to realizacja hasła ks. Jana Twardowskiego: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”.

Zdjęcia z tej akcji znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Kwesta listopadowa

kwesta18

Nasze uczennice Natalia Pawłowska oraz Kamila Margas w dniach 1-4 listopada kwestowały na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Projekt „Jestem Aniołem, a jaką Ty masz Super moc?”

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Fundacji „Gdy liczy się czas” - „Jestem Aniołem, a jaką Ty masz Super moc?”.

Projekt polega na napisaniu kartki do chorego onkologicznie dziecka oraz na napisaniu opracowania na jeden z 4 tematów:

- „Smaczne i zdrowe, czy to jest możliwe?”;
- „Sport drogą do zdrowia”;
- „Zdrowy tryb życia, co to jest i dlaczego jest zdrowy?”;
- „Czy zdrowie jest takie ważne?”

Kliknij, aby zapoznać się z:
- regulaminem projektu

- broszurą informacyjną

Chętnych zapraszamy do kontaktu z p. Gabrielą Gałuszką oraz p. Izabelą Sikorą.

Akcja „Pola Nadziei”

pola nadziei

W czwartek 11 października nasz Szkolny Klub Wolontariatu brał udział w pięknej akcji zorganizowanej przez Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Wolontariusze: Kinga Dziuba, Łucja Barańska, Justyna Zielińska, Wiktoria Malisz, Juliusz Nyga, Wiktoria Wilk, Zuzanna Makuch, Julia Dudzińska, Marta Marek, Karolina Kugiejko, Julia Bill, Natalia Wojdalska, Martyna Nawrocka, Grzegorz Kocur, Marta Mazur wraz z p. Agatą Waresiak przeszli w kolorowym orszaku z gliwickiego rynku do parku Chopina, gdzie wszyscy mieli okazję zasadzić żonkile - kwiaty nadziei.

Teraz czekamy z niecierpliwością na nadejście wiosny, kiedy będziemy mogli podziwiać pięknie rosnące żonkile.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku, a także w informacji Telewizji Imperium oraz „Nowin Gliwickich”

„Datek, a nie kwiatek”

datek

Jak co roku w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej prowadzona była zbiórka pieniędzy pt.: „Datek, a nie kwiatek”. W tym roku szkolnym pieniądze przeznaczone zostały na Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego i w dniu 11 października przekazane w czasie akcji „Pola Nadziei”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego. Udało nam się zebrać 462 zł.

Więcej artykułów…