Dzieciaki dla dzieciaków

misiak

Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział we wspaniałej akcji, na rzecz dzieci leczonych w Centrum Onkologii w Gliwicach „Daj misiaka dla dzieciaka”.

Dzieci z ogromną radością zbierały nowe przytulanki, książki, kredki oraz gry planszowe, które dostarczono do Centrum Onkologii. Mamy nadzieję, że nasze podarunki chociaż troszeczkę ucieszą małych i bardzo dzielnych pacjentów.

Daj misiaka dla dzieciaka

„Daj misiaka dla dzieciaka” – to jest nowa akcja taka!
Nowy, czysty, mały miś – wolontariat zbiera dziś!
Przytulankę oddaj na portierni w szkole, a dzieciom w chorobie umilisz tym dolę!

daj misiaka

Sprzątanie grobów

cmentarz

Zbliżają się dni, podczas których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W sobotę, 26 października, 15 wolontariuszy naszej szkoły – uczniów klasy 7a, 8a SP oraz IA LO – wraz z księdzem Krzysztofem Bulą i opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariatu Elżbietą Piotrowską sprzątali bezimienne i opuszczone groby na cmentarzu św. Wojciecha. Zapalili znicze na grobie Powstańców Śląskich – miejscu ważnym, związanym z wydarzeniami historii lokalnej. Odwiedzili także groby zmarłych uczniów i pracowników naszej szkoły. Włączyli się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Szkolny Klub Wolontariatu składa podziękowania za udział w zbiórce zniczy i wkładów, dzięki której udało się zrealizować tę akcję! Szczególne podziękowania należą się uczniom najmłodszych klas naszej szkoły, jak również wychowawcom klas, którzy motywowali uczniów do udziału w zbiórce oraz paniom z portierni, które pomagają w każdej akcji naszego wolontariatu.

Na opuszczonych grobach, głównie dzieci, zapaliliśmy 100 zniczy. Dziękujemy!

Pola nadziei

pola1

17 października br. uczniowie ZSO4 uczestniczyli w akcji „Pola nadziei”, której celem jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych, przedstawienie możliwość niesienia pomocy.

Uczniowie klasy IA i ID LO brali udział w korowodzie szkół, który przeszedł ulicą Zwycięstwa z gliwickiego rynku do Parku Chopina. Tam nasi licealiści zasadzili cebulki żółtych żonkili. Kwiaty symbolizujące nadzieję zostały również zasadzone pod oknami naszej szkoły.

Podczas tego wydarzenia Szkolny Klub Wolontariatu przekazał na ręce prezesa gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego, pana Krzysztofa Gryca, kwotę zebraną w akcji „Datek zamiast kwiatek”.

Dokarmiamy zwierzęta

schronisko

Pierwsza akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu w roku szkolnym 2019/2020 za nami. Dzięki naszym uczniom schronisko dla zwierząt wzbogaciło się o karmę dla zwierząt.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Tak, pomagamy!

caritas pomagam

W piątek, 29 marca 2019 r., nasi wolontariusze wspierali akcję Caritas „Tak, pomagam!”.

Mikołajki w przedszkolu i szkole podstawowej

mikolajki

6 grudnia naszą szkołę podstawową i przedszkole odwiedził bardzo wyjątkowy gość. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci dzieci :)

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zbieramy na WOŚP

wosp2

Siema! To już dzisiaj! Europa Centralna - przybywajcie i datki wrzucajcie! 💕  Jesteśmy tutaj do 18, zbieramy na WOŚP - i pozdrawiamy 💪

ZSO Nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach i ZSP 10.

Zbieramy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

orkiestra

W najbliższą sobotę, 12 stycznia w godzinach od 10:00 do 18:00, w Centrum Handlowym Europa Centralna, dwunastu naszych wolontariuszy ze szkoły podstawowej oraz liceum będzie zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do tego, abyście się przyłączyli do tej szlachetnej akcji.

Organizatorem zbiórki na WOŚP jest Fundacja „Biegamy z sercem” :)

Wspomagamy akcję Caritasu

caritas

W piątek, 7 grudnia, oraz w sobotę, 8 grudnia, wolontariusze z naszej szkoły wspomagali akcję Caritas „Tak. Pomagam!”

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Kup świąteczną kartkę!

kartki

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza do zakupu kartek świątecznych w kwocie 2 zł (kartka wraz z kopertą). Całkowity zysk ze sprzedaży kartek przeznaczony zostanie na wsparcie niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.

Kartki można zakupić codziennie na długiej przerwie w atrium naszej szkoły do 7 grudnia 2018 r.

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

Nasi wolontariusze na meczu

mecz

W piątek 23 listopada nasi wolontariusze Agata Matel, Weronika Golombek, Julia Ostalecka, Aleksandra Gorczyca, Joanna Plinta oraz Maciej Przybylski pomagali w organizacji meczu Piasta Gliwice - Zagłębie Sosnowiec.

Na zdjęciu wolontariusze z bramkarzem Franciszkiem Plachem.

„Światełko pamięci”

swiatelko

„Światełko pamięci” to akcja naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, polegająca na porządkowaniu opuszczonych grobów. Ponadto nasi wolontariusze przez 2 tygodnie zbierali znicze, które podczas finału akcji, 27 października 2018 r., zapalili na grobach zmarłych uczniów i pracowników naszej szkoły na cmentarzu pw. św. Wojciecha.

W akcji wzięli udział członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu: Wiktoria Bartosiewicz, Vanessa Biegańska, Maja Tomaszewska, Natalia Wojdalska, Szymon Kloś, Maciej Przybylski, Michał Pszonak, Kacper Zięba,

Ten symboliczny gest to realizacja hasła ks. Jana Twardowskiego: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”.

Zdjęcia z tej akcji znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Więcej artykułów…