Literacka mapa Gliwic

Soyka

Dzisiaj (tj. 24 kwietnia) w VII Liceum Ogólnokształcącym w Gliwicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Artystyczny „Siódemkowe talenty” pod Honorowym Patronatem Stanisława Soyki. Niemal 30 uczniów gliwickich szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowało się w trzech kategoriach: recytacja prozy, śpiew i recytacja poezji. Goście wysłuchali interpretacji recytatorów i muzyków. Wśród wybranych twórców najczęściej pojawiały się utwory Tadeusza Różewicza, Adama Zagajewskiego, Szczepana Twardocha, Wojciecha Chmielarza i – rzecz jasna – Stanisława Soyki, który był gościem honorowym. Finał konkursu odbył się w ramach projektu „Literacka mapa Gliwic”, zainicjowanego w styczniu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. W projekcie biorą udział nauczyciele i uczniowie gliwickich liceów ogólnokształcących. Celem projektu jest przybliżenie biografii i twórczości znanych gliwiczan i stworzenie oryginalnej trasy miejskiej.

W zmaganiach konkursowych najlepsi okazali się: Aleksandra Grzybek z klasy IA VII LO (recytacja prozy), Dagmara Schwedka z klasy IIC VII LO (recytacja poezji) i zespół Band Over w składzie: Urszula Marszałek, Agata Polok, Alex Pulda z klasy IIB VII LO (śpiew). Nagrody w konkursie – ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice, ZSO nr 4 w Gliwicach, Aleksandra Lubinę i Miejską Bibliotekę Publiczną – wręczył Stanisław Soyka. Uroczystość uświetnił krótki występ gliwickiego artysty. Wszystkim – zarówno uczestnikom, jak i gościom – udzieliła się niepowtarzalna atmosfera. Honorowy Patron konkursu pokroił tort przygotowany na to wydarzenie, pozował do zdjęć i udzielił wywiadu lokalnej telewizji.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 322