XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich

olimpiada1

Nasi uczniowie klas hokejowych wraz z trenerami jak co roku w trakcie wakacji uczestniczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Finały Mistrzostw Polski w rozgrywkach do lat 16 odbywają się w Siemianowicach Śląskich w dniach 3-8 lipca.

Zapraszamy wszystkich kibiców naszych dziewczyn i chłopców na stadion w Siemianowicach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 2.

Najbliższe mecze, które rozegra KKS Kolejarz:

07.07.2108 (sobota)
08/K 12:00 UKS Orient II Łozina : KKS Kolejarz Gliwice
11/M 16:00 KKS Kolejarz Gliwice : UKH Start 1954

08.07.2108 (niedziela)
10/K 11:00 KKS Kolejarz Gliwice : LKS Gąsawa
15/M 17:00 KS Warta : KKS Kolejarz Gliwice

Trzymamy kciuki!

Wakacje!

wakacje

Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim uczniom i pracownikom ZSO4 dziękujemy za wspólnie przeżyty rok szkolny, gratulujemy sukcesów i życzymy wspaniałego odpoczynku letniego. Odpoczywajcie bezpiecznie i... do zobaczenia po wakacjach :)

A naszym absolwentom życzymy, aby otwierające się przed Wami nowe możliwości zostały przez Was maksymalnie wykorzystane. Życzymy Wam wiele szczęścia na tej nowej drodze życia :)

Zakończenie roku szkolnego klas pierwszych

zakonczenie klas 1

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2017/18 było w Szkole Podstawowej nr 4 wyjątkowe. Pierwsi uczniowie tejże szkoły odebrali z rąk pani dyrektor Joanny Grzybowskiej swoje pierwsze w życiu świadectwo.

Uroczystość rozpoczęła się od występu artystycznego dzieci z Oddziału Przedszkolnego, które swoją recytacją i śpiewem zabrały wszystkich w wakacyjny rejs. Później stery przejęli pierwszoklasiści. Opowiadali o tym, że uczyli się pilnie przez cały rok i odrabiali lekcje, a teraz już im się nie chce, gdyż nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. Dzieci pożegnały swoich kolegów, podziękowały dyrekcji i nauczycielom, zapewniając o swoim rychłym powrocie we wrześniu – i z uśmiechem na twarzach wyruszyły na wakacje.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

najlepsi absolwenci

Na zdjęciu najlepsi absolwenci w każdej klasie: Julia Nyga, Kacper Strukowski i Magdalena Kozera wraz z panią dyrektor, Joanną Grzybowską

22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Rok pełen zmian, rok pełen nowych doświadczeń, rok pełen sukcesów. Rok trudny, ale satysfakcjonujący. Rok, który na pewno na długo zapadnie nam w pamięć.

Na początek, o 8:00 rano, pożegnaliśmy trzecie klasy gimnazjum. Wyróżniliśmy najlepszą absolwentkę, Julię Nygę z 3a, która zdobyła najwyższą średnią w szkole (5,44). Nagrody otrzymali także Kacper Strukowski z 3b i Magdalena Kozera z 3c, którzy uzyskali najwyższe wyniki w swoich klasach. Uroczyście wręczono także świadectwa z wyróżnieniem, doceniono pracę wolontariuszy, mediatorów oraz naszej złotej klasy sportowej i innych sportowców. Nie zabrakło podziękowań, kwiatów i łez wzruszenia.

Żegnając naszych absolwentów, życzymy im powodzenia w nowych szkołach.

Godzinę później rok szkolny zakończyli uczniowie klasy 7 SP, klas 2 GM oraz klas I i II LO. Tutaj również uhonorowano tych, którym udało się zdobyć świadectwa z wyróżnieniem.

Oba apele poprowadzili uczniowie klas 2: Iga Wietecha z 2c i Grzegorz Kocur z 2b. Program artystyczny zapewniło niezawodne trio: Urszula Marszałek, Agata Polok i Alex Pulda z IIB oraz nasze objawienie recytatorskie, czyli Stanisław Cieślak i Juliusz Nyga z 7a. Apele przygotowały panie Patrycja Ogonowska i Magdalena Sochacka. Wszystkim im (a także ekipie nagłośnieniowców) serdecznie dziękujemy.

A wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zasłużonego odpoczynku :)

O zakończeniu roku najmłodszych uczniów naszej szkoły napiszemy osobno :)

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Udanych wakacji

wakacje IB

Udanych wakacji życzy klasa IB wraz z wychowawcą, panem Maciejem Jureką.

Święto Rodzinki

swieto rodzinki

14 czerwca odbyło się w naszej szkole Święto Rodzinki przygotowane przez uczniów obu klas pierwszych. Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani dyrektor Joanna Grzybowska.

Tym razem dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu o siedmioletnim Wojtku, który marzył, żeby zostać strażakiem. Dorośli twierdzą jednak, że jest na to zbyt mały. I oto przypadek sprawiał, że chłopiec wyniósł z płonącego domu niemowlę i zaalarmował straż pożarną. Ten bohaterski czyn sprawił, że otrzymał od komendanta złoty hełm i tytuł strażaka.

Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy na scenie pięknie prezentujące się również w tańcach w rytmie polki i trojaka.

Na zakończenie wszystkie dzieci rozdały Mamusiom i Tatusiom własnoręcznie przygotowane prezenty niespodzianki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Nasi licealiści kolejny raz na wycieczce zawodoznawczej w CDISM Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

centrum

Wzorem roku ubiegłego w poniedziałek, 18 czerwca, ponownie wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach. Tym razem z uczniami klasy biologiczno-chemicznej IC oraz ich wychowawczynią, panią Jadwigą Krzysteczko.

W centrum symulacyjnym uczą się i szkolą przyszli pielęgniarze i lekarze różnych specjalizacji na jednych z najnowocześniejszych w Polsce fantomach. Wszystkie sale symulacyjne wyposażone są w system audio-wideo umożliwiający nagrywanie sesji symulacyjnych. Gotowy zapis dający pełen obraz sesji symulacyjnej jest następnie odtwarzany i omawiany podczas debriefingu. Przygotowane stanowiska dla przyszłych lekarzy czy pielęgniarzy pozwalają odzwierciedlać codzienne warunki szpitalne, w jakich przyjdzie im później pracować.

Licealiści obejrzeli kilka różnych sal, m.in. operacyjną, intensywnej terapii, porodową oraz w pełni wyposażony ambulans specjalistyczny. Największe emocje i śmiech wśród uczniów bez wątpienia wzbudził moment komunikowania się pracownika centrum z fantomem, który rzeczywiście wydawał niesamowite reakcje i dźwięki. Aby móc się o tym przekonać, już we wrześniu zapraszam licealistów do zapisywania się na wycieczkę na przyszły roku szkolny.

Warto podkreślić, iż wejście do CDISM jest darmowe i odbywa się tylko pod koniec czerwca.

Zatem serdecznie Was zapraszam i do miłego zobaczenia!
Barbara Ozga-Strzyż, szkolny doradca zawodowy

Skup Kultury

skup kultury

Dziękujemy bardzo wszystkim za przyłączenie się do akcji „Skup Kultury”, a w szczególności paniom z biblioteki i naszym najmłodszym uczniom „zerówkowiczom”, którzy przynieśli książki, płyty, gry i inne akcesoria. Będziecie mogli je zakupić 24 czerwca na gliwickim Rynku.

Serdecznie zapraszamy.

Obrona pracy magisterskiej Krzysztofa Koraba

korab

18 czerwca 2018 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Absolwent naszej szkoły, Krzysztof Korab, bronił swojej pracy magisterskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W tej ważnej dla niego chwili byliśmy razem z nim.

Pani dyrektor Joanna Grzybowska wręczyła Krzysztofowi pamiątkową statuetkę „Wybitnego Absolwenta”, a jego rodzicom – list gratulacyjny. Nauczycielki: Danuta Jankowska, Dagmara Malinowska oraz Aneta Kroll wraz z młodzieżą pogratulowały Krzysztofowi dotychczasowych sukcesów oraz życzyły dalszego poszukiwania nowych wyzwań. Jesteśmy pewni, że obrazy Krzysztofa Koraba przemówią do każdego.

Było to dla nas wspaniałe, estetyczne przeżycie

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Wycieczka do Ustronia

ustron

W środę, 13 czerwca, uczniowie klasy 1 oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami wybrały się na wspaniałą całodniową wycieczkę do Ustronia.

Pierwszą część dnia dzieci spędziły w Dream-Park Ochaby, gdzie obejrzeliśmy park miniatur i dinozaurów, oceanarium prehistoryczne, a także minizoo. Wiele emocji wzbudziła wizyta w domu do góry nogami oraz zabawy ruchowe w parku linowym. Na zakończenie zjedliśmy pyszne kanapki i ruszyliśmy w dalszą podróż.

Tym razem celem naszej podróży był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Miejsce niezwykłe i wyjątkowe, gdzie dzieci z bliska mogą zobaczyć i dotknąć kilka gatunków zwierząt. Karmieniu sarenek towarzyszył śmiech i zaskoczenie, że zwierzęta są tak blisko. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie lotów ptaków drapieżnych, podczas którego niejeden z nas poczuł trzepot skrzydeł we włosach. Na terenie parku znajduje się także aleja bajek, gdzie wysłuchaliśmy kilku z nich, oraz atrakcyjny plac zabaw, na którym spędziliśmy wesoło ostatnie chwile przed powrotem. 

Pogoda dopisała, humory mieliśmy wyśmienite. To był bardzo udany dzień.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.