Spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice

urzad

8 lutego odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice, w którym brały udział uczennice reprezentujące Samorząd Uczniowski naszej szkoły: Wiktoria Bartosiewicz oraz Julia Dudzińska. Na spotkaniu omawiane były sprawy rady miasta, a Wiktoria została Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej.

Życzymy dziewczynom owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta.

Gamifikacja

7 lutego 2019 r. uczniowie z klasy 3c gimnazjum: Kacper Grychtoł, Michał Krysa oraz Patryk Olszówka wzięli udział w warsztatach z gamifikacji zorganizowanych w ramach kampanii Pozytywni.Gliwice.pl-Pozytywni w sieci. Warsztaty odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 5 w Gliwicach.

Podczas warsztatów chłopcy zaprojektowali grę na bazie mitu greckiego czytanego w szkole, stworzyli zadania, zakodowali, stworzyli bohatera, a potem zagrali w tę grę. Współpraca międzyszkolna wypadła świetnie.

„Życie warto przeżyć” - brawo, Szymonie!

Klos

Szymon Kloś, uczeń klasy 7a, zdobył I miejsce w konkursie plastycznym „Życie warto przeżyć”, zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach.

Gratulujemy serdecznie :)

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSO4

dbi

4 lutego 2019 r. uczniowie z klas 4, 7 i 8 SP uczestniczyli w spotkaniu poświęconym zagadnieniom bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzielnicowi z II Komisariatu Policji w Gliwicach: Tomasz Lebok oraz Dariusz Krawiec zapoznali uczniów z zagrożeniami cyberprzemocy oraz możliwościami uzyskania pomocy w sytuacjach trudnych.

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, przypadającym na 5 lutego 2019 r., zwróciliśmy szczególną uwagę na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności młodzieży oraz na budowanie świadomości uczniów, co udostępniają w sieci. Omówiono m.in. problem hejtowania w Internecie, bezpiecznego nawiązywania znajomości on-line. Hasłem przewodnim tegorocznego DBI jest hasło: „Działajmy razem”.

Przestrzegając pewnych zasad, razem możemy tworzyć bezpieczną cyberprzestrzeń – przypomina pedagog Aneta Kroll.

dbi plakat

Licealiści w Muzeum Śląskim

muzeumlo

30 stycznia 2019 r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w interaktywnych warsztatach w Muzeum Śląskim w Katowicach i spędzili miło czas w swoim gronie.

Bal karnawałowy przedszkolaków

bal

Karnawał trwa w najlepsze, więc przedszkolaki korzystają z niego na całego. 30 stycznia przedszkolaki uczestniczyły w balu karnawałowym.

Dzieci - przebrane we wspaniałe i wymyślne stroje - świetnie się bawiły w rytmie znanych i skocznych piosenek. Indywidualne tańce przeplatane były wspólnymi zabawami.

Kiedy przyszedł czas pożegnania i zakończenia zabawy tanecznej, barwny korowód przedszkolaków przeszedł korytarzami szkoły i wszystkie dzieci udały się do swoich sal na smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Radosne i szerokie uśmiechy na twarzach przedszkolaków to najlepszy dowód na to, że bal możemy zaliczyć do udanych.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Nasi uczniowie w poszukiwaniu pracy i doświadczenia zawodowego

praca

W poniedziałek młodzież naszej szkoły za pośrednictwem przedstawicieli OHP mogła poznać aktualne oferty pracy. Niektórzy uczniowie szczególnie zainteresowani byli pracą krótkoterminową z racji nadchodzących ferii zimowych. Uczniom niepełnoletnim wytłumaczono zasady korzystania z pośrednictwa pracy do czasu uzyskania pełnoletniości. Młodzież otrzymała do rejestracji ankiety poszukującego pracy, ulotki informacyjne, a zdecydowani licealiści wzięli skierowanie do pracodawcy na rozmowę kwalifikacyjną.

Dla wielu z nich to pierwsza szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego, które niemalże w każdym ogłoszeniu o pracę jest wymagane, a posiadanie go wzmacnia pozycję na rynku pracy.

Drodzy Uczniowie, warto rozpocząć budowę swojej ścieżki zawodowej już teraz, ale z pewnością nie kosztem nauki.

Barbara Ozga-Strzyż
szkolny doradca zawodowy

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zajęcia w Muzeum Śląskim

muzeum

23 stycznia 2019 klasy gimnazjalne pojechały na warsztaty do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Nietypowe jak na muzeum sztuki okazały się interaktywne zajęcia z Culture Book o Masajach, Aborygenach, zapachach i spotkaniach. Na koniec udało się nam upolować niezwykle różowe dzieło.

Kamila wyróżniona w konkursie literackim!

KMargas

W czwartek, 17 stycznia 2019 r., uczennica klasy IIC Kamila Margas zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim organizowanym przez gliwickie hospicjum. Konkurs był organizowany w ramach projektu „Kalendarz w każdej klasie”. Uczniowie mieli do wyboru kategorie: plastyczną, literacką i recytację. Temat związany był ze słowami Friedla Beutelrocka: „Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią”.

Kamila napisała opowiadanie na powyższy temat. Oprócz tego otrzymała nagrodę specjalną za zajęcie w tym konkursie we wcześniejszych latach trzy razy z rzędu pierwszego i drugiego miejsca! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunką uczennicy była pani Magdalena Bieniecka-Sarre.

Sport łączy pokolenia - Dzień Babci i Dziadka

dzie babci dziadka

21 stycznia 2019 r. uczniowie klas pierwszych SP zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i sportowe przed swoimi kochanymi Babciami i Dziadkami. Był również czas na życzenia, poczęstunek i wspólne ćwiczenia, które potwierdziły, że sport łączy pokolenia.

Dziękujemy wszystkim za wspaniała zabawę!