Przedszkolaki zwiedzają okolicę

radiostacja

Przedszkolaki zwiedzają i poznają najbliższą okolicę przedszkola. W poniedziałek, 17 września, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer
w okolice gliwickiej Radiostacji.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkolaka

Nasze przedszkolaki 20 września świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były wspólne zabawy, śpiewy, tańce oraz piknik i słodki poczęstunek. Bawiliśmy się wyśmienicie.

Lekcja muzyczna w Filharmonii Zabrzańskiej

filharmonia

14 września br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych i drugich odwiedzili filharmonię w Zabrzu. Wzięli udział w zajęciach pt. „Co to jest orkiestra?”. Muzyczną lekcję poprowadził dyrektor, a zarazem dyrygent filharmonii. W bardzo przystępny sposób przedstawił on dzieciom muzyków wchodzących w skład orkiestry symfonicznej oraz nazwy instrumentów, na których grają.

Uczniowie mieli również okazję wysłuchania kilku utworów. Zrobiły one na nich ogromne wrażenie – po końcowym akordzie orkiestry widać było uśmiechy i radość na twarzach naszych młodych melomanów.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Nazwy grup przedszkolnych

grupy

Wraz z nadejściem września zastanawialiśmy się nad nazwami naszych nowych grup… Czasami wyboru dokonujemy samodzielnie, innym razem nazwę grupy wymyślamy wspólnie z przedszkolakami. Tak też stało się u nas.

Wspólnie wymyśliliśmy, że:
- grupa 3-latków będzie CYTRYNKAMI,

- grupa 4- i 5-latków będzie JAGÓDKAMI,
- grupa 5- i 6-latków będzie MALINKAMI,
- grupa 6-latków będzie WISIENKAMI.

Szymon Hołownia w VII LO w Gliwicach

Holownia1

W piątek, 14 września, gościem społeczności VII Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach był Szymon Hołownia, znany dziennikarz i publicysta, prezenter telewizyjny. Podczas spotkania z uczniami VII LO opowiadał o pracy, jaką wykonuje w Fundacji Kasisi, którą założył w 2013 roku. Działania w Zambii polegają głównie na świadczeniu pomocy medycznej na rzecz dzieci. Fundacja kupuje potrzeby sprzęt medyczny i zajmuje się organizacją pracy wolontariuszy. W planach na najbliższe miesiące jest stworzenie ośrodka pomocy psychologicznej w Chinach i Wenezueli. Szymon Hołownia zwracał uwagę na problem głodu na świecie, ubóstwa, nierównych szans, zanieczyszczeniu środowiska, problem smogu. Mówił o swoim doświadczeniu zawodowym, o poszukiwaniu swojej drogi – najważniejszego zadania w życiu.  

Dziennikarz odpowiadał także na pytania młodzieży, którą szczególnie interesował wolontariat.

– Nie brakuje chętnych do pracy wolontaryjnej. Jednak wolontariusz, który pojedzie do Afryki na trzy tygodnie, jest bezużyteczny, to za krótki czas, aby się zaaklimatyzować, poznać miejsce i efektywnie popracować. Wśród tych, którzy przychodzą do wolontariatu, jest większy pijar (PR – public relations – red.) niż performance – mówił podczas spotkania Szymon Hołownia.

Licealistów urzekła szczerość i otwartość gościa. Zapewne wielu zainspirował do podjęcia aktywności społecznej. Symbolicznym bukietem słoneczników pożegnała naszego gościa pani dyrektor Joanna Grzybowska. 

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zmiany w ZSO nr 4 - ruszyło przedszkole

przedszkole

Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian i nowości. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach 3 września zostało otwarte przedszkole. Prace adaptacyjne, budowlane rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Wydzielony segment szkoły służy dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Maluchy korzystają z nowego wyposażenia sal, zabawek, materiałów dydaktycznych. W tej części placówki znajdują się nowe węzły sanitarne, szatnie oraz pomieszczenia dla cateringu.

Najmłodsi wychowankowie ZSO nr 4 mają zapewnioną profesjonalną opiekę od godz. 6.30 do 16.30, także w ramach zajęć świetlicowych. Dla dzieci przygotowano także ciekawą ofertę i mogą uczestniczyć w lekcjach języka angielskiego, zajęciach tanecznych i plastycznych. Ponadto dla obcokrajowców - lekcje języka polskiego.

W poprzednim roku bardzo dobrze sprawdzała się współpraca uczniów gimnazjum i liceum z uczniami klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej, chociażby w czasie organizowania zabaw karnawałowych i szkolnych uroczystości. Na podobną współpracę liczą uczniowie i pedagodzy także w tym roku.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Początek roku szkolnego

poczatek

Nowy rok szkolny przywitaliśmy wspólnie 3 września. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich składa się w tym roku z grup przedszkolnych (3-, 4-, 5- i 6-latków), Szkoły Podstawowej nr 4 (klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 4, 7 i 8), Gimnazjum nr 7 (klasy 3a, 3b, 3c, 3d) oraz VII Liceum Ogólnokształcącego (klasy IA, IB, IIA, IIB, IIC, IIIA, IIIB i IIIC).

Pani dyrektor Joanna Grzybowska przywitała uroczyście wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, życząc im owocnej pracy i powodzenia w nowym roku. My również dołączamy się do tych życzeń.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich

olimpiada1

Nasi uczniowie klas hokejowych wraz z trenerami jak co roku w trakcie wakacji uczestniczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Finały Mistrzostw Polski w rozgrywkach do lat 16 odbywają się w Siemianowicach Śląskich w dniach 3-8 lipca.

Zapraszamy wszystkich kibiców naszych dziewczyn i chłopców na stadion w Siemianowicach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 2.

Najbliższe mecze, które rozegra KKS Kolejarz:

07.07.2108 (sobota)
08/K 12:00 UKS Orient II Łozina : KKS Kolejarz Gliwice
11/M 16:00 KKS Kolejarz Gliwice : UKH Start 1954

08.07.2108 (niedziela)
10/K 11:00 KKS Kolejarz Gliwice : LKS Gąsawa
15/M 17:00 KS Warta : KKS Kolejarz Gliwice

Trzymamy kciuki!

Wakacje!

wakacje

Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim uczniom i pracownikom ZSO4 dziękujemy za wspólnie przeżyty rok szkolny, gratulujemy sukcesów i życzymy wspaniałego odpoczynku letniego. Odpoczywajcie bezpiecznie i... do zobaczenia po wakacjach :)

A naszym absolwentom życzymy, aby otwierające się przed Wami nowe możliwości zostały przez Was maksymalnie wykorzystane. Życzymy Wam wiele szczęścia na tej nowej drodze życia :)

Zakończenie roku szkolnego klas pierwszych

zakonczenie klas 1

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2017/18 było w Szkole Podstawowej nr 4 wyjątkowe. Pierwsi uczniowie tejże szkoły odebrali z rąk pani dyrektor Joanny Grzybowskiej swoje pierwsze w życiu świadectwo.

Uroczystość rozpoczęła się od występu artystycznego dzieci z Oddziału Przedszkolnego, które swoją recytacją i śpiewem zabrały wszystkich w wakacyjny rejs. Później stery przejęli pierwszoklasiści. Opowiadali o tym, że uczyli się pilnie przez cały rok i odrabiali lekcje, a teraz już im się nie chce, gdyż nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. Dzieci pożegnały swoich kolegów, podziękowały dyrekcji i nauczycielom, zapewniając o swoim rychłym powrocie we wrześniu – i z uśmiechem na twarzach wyruszyły na wakacje.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.