Gabinet logopedyczny w naszej szkole

logopeda

Miło nam poinformować, że od września w naszej szkole funkcjonuje gabinet logopedyczny. W bogato wyposażonej sali odbywa się terapia logopedyczna oraz neurologopedyczna. Uczniowie biorą także udział w zajęciach logorytmicznych oraz rozwijających słuch fonematyczny. Wszystko to pod czujnym okiem pani Karoliny Juriewicz.

Gwiazdy znów podbijają arenę

Steuer

Julia Steuer – uczennica klasy IIA LO o profilu humanistycznym – wraz z swoją ukochaną klaczą Łatą zdobyła w tym roku dwa tytuły Mistrza Polski w Trail Youth 14-18 (z wynikiem 68 pkt) i Open (z wynikiem 71 pkt) oraz Wicemistrza Polski w Western Horsemanship Youth 14-18. Dodatkowo Julia została wyróżniona tytułem All Around Rider Champion Youth 14-18 2019, czyli najwszechstronniejszego jeźdźca.

Julii gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania pasji.

101. rocznica odzyskania niepodległości

niepodleglosc1niepodleglosc2

Niepodległością możemy cieszyć się na co dzień, ale nie co dzień zastanawiamy się, jakie korzyści mamy dzięki niej. Życie w czasach pokoju daje nam wolność wyboru i działania.

Dziś chcemy zatrzymać się na chwilę i spojrzeć w przeszłość, aby docenić, w jaki sposób doszliśmy do naszej niepodległości. Tę szczególną okazję do radości uczciliśmy wspólnym świętowaniem. Obejrzeliśmy uroczystą akademię, zaśpiewaliśmy hymn o 11.11 i przekazaliśmy sobie nawzajem sto jeden najszczęśliwszych uśmiechów. Było uroczyście, wzruszająco, ale też po prostu radośnie.

Mistrzostwa Gliwic juniorów w siatkówce

siatkaLO

Siatkarze z naszego liceum zakończyli dzisiaj zmagania w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Gliwic juniorów. Nie udało się awansować do finałów, ale tanio skóry nie sprzedaliśmy. Zawodnicy z klas I-II zebrali cenne doświadczenia, które zaprocentują w przyszłym roku.

Reprezentowali nas: Patryk Malicki, Łukasz Choroś, Julian Grzegorzek, Szymon Cieślik, Grzegorz Orzechowski, Marcel Danisz, Michał Piątek-Przyszlakiewicz, Michał Zachara, Marcin Pleban, Kacper Zięba, Jakub Macierzyński, Paweł Szczepaniak. Opiekunem zespołu jest pan Maciej Jureko.

Spotkanie maturzystów z przedstawicielami WSB

wsb

Nie tylko przedszkolaki zajmują się swoim rozwojem. W poniedziałek, 4 listopada, tegoroczni maturzyści mogli się zastanowić nad swoją przyszłością, wyborem studiów i perspektywą pracy podczas spotkania z przedstawicielami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z Gliwic.

Niezwykłe spotkanie z klasyką literatury polskiej

dziady

6 listopada 2019 r. uczniowie klasy 7a zmierzyli się z interpretacją II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza podczas lekcji: „Dziady” – uczniowskie próby sceniczne.

Trupa, w której skład weszli: Piotr Grodzicki, Emil Pająk, Karolina Krawczyszyn, Zofia Trojanowska i Julia Chmielowska, przedstawiła wyjątkową miniaturę. Gra aktorska została wzbogacona rekwizytami, kostiumami, nastrojowym oświetleniem i muzyką. Gratulujemy pomysłów.

Czytaj PL – największa akcja promująca czytelnictwo

czytaj

kodqr

Czytaj PL to największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce. Przez cały listopad w aplikacji Woblink będzie można czytać i słuchać 12 bestsellerowych książek zupełnie za darmo. By otrzymać do nich dostęp, wymagane będzie jedynie zeskanowanie kodu QR w aplikacji z jednego z tysięcy plakatów rozwieszonych w całej Polsce, głównie w szkołach, bibliotekach, domach kultury i przystankach komunikacji miejskiej.

Na dodatek będzie możliwość zaproszenia do akcji 5 osób. Zaproszone osoby nie będą musiały skanować kodu, by móc cieszyć się darmowym dostępem do książek. Akcja startuje 1 listopada i będzie trwać cały miesiąc.

ZACHĘCAMY! Nasza biblioteka również przyłączyła się do tej akcji!

Plakaty wiszą w kilku miejscach w naszej szkole – z tych plakatów można zeskanować kod QR i czytać za darmo!

Zaglądaj na stronę akcja.czytajpl.pl oraz Facebook akcji, ponieważ osoby korzystające z akcji będą miały szansę na nagrody!

KLIKNIJ, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych w akcji książkach.

101. rocznica odzyskania niepodległości tuż-tuż

Już wkrótce będziemy świętować 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Próby trwają. Jeśli chcecie zajrzeć za kulisy prób i usłyszeć, co jest grane i do czego maszerujemy - to obejrzyjcie nasze filmiki: FILM_1 FILM_2 !

Kartki dla powstańców warszawskich

kartki

„BohaterON – włącz historię” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysyłanie im symbolicznych kartek z życzeniami.

Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do projektu tego przystąpiły klasy 3a i 3b pod opieką p. Grażyny Boguckiej i p. Beaty Bomastik.

Przez dwa miesiące uczniowie podejmowali różne działania. Przeprowadzone przez wychowawczynie lekcje na podstawie przesłanych pomocy dydaktycznych pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę powstania warszawskiego i losy powstańców. Wiedzę tę zgłębiali również na warsztatach w muzeum oraz na zajęciach z nauczycielką historii, panią Małgorzatą Zawadą.
Na lekcji plastyki, pod okiem pani Danutą Jankowskiej, wykonali piękne kartki, na których później napisali wzruszające podziękowania i życzenia. 30 października kartki zostały wysłane.

Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

kapliczka

Przedszkolaki podczas spaceru odwiedziły teren wokół kościoła pw. św. Bartłomieja.

Dzieci wraz z wychowawczyniami, okazując pamięć o bliskich zmarłych, pozostawiły zapalone znicze przy pobliskiej kapliczce oraz na grobie byłego proboszcza parafii.