Nowe przedszkole – szersze perspektywy

projekt przedszkole logo

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „Nowe przedszkole – szersze perspektywy” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który Miasto Gliwice realizuje we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach.

Projekt zakłada utworzenie nowych miejsc wraz z podniesieniem oferty edukacyjnej gliwickich przedszkoli; w związku z tym postało 140 dodatkowych miejsc w gliwickich zespołach szkół i zespołach szkolno-przedszkolnych.

Oprócz naszych przedszkolaków w projekcie wezmą udział dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 oraz wychowankowie przedszkoli wchodzących w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. W sumie 548 dzieci zostanie objęte działaniami w ramach projektu, który będzie trwał do stycznia 2020 roku.

Już od połowy listopada br. dzieci rozpoczną ciekawe zajęcia: warsztaty teatralne, zajęcia taneczno-rytmiczne oraz plastyczne.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze wrażenia dzieci :)

Michalina, która widziała drzewo :)

drzewo

Miło nam poinformować, że Michalina Sidor z grupy Wisienek otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Drzewa, które widziały wszystko” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 36 w Gliwicach.

Serdecznie gratulujemy!

IIC LO  oraz  IB LO na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach

eko wyklad

9 listopada uczniowie klas IIIC i IB naszego LO uczestniczyli w cyklu trzech wykładów o tematyce prośrodowiskowej:

- „Plastic fantastic” – czyli kontrowersyjne jednorazowe odpady opakowaniowe.
- Jak współcześnie oczyszczamy ścieki?
- Bio i Eko – co inżynier ma do tego?

Kto wie, może po takiej dawce informacji nasi uczniowie będą chcieli rozszerzać swoje zainteresowania ochroną środowiska właśnie na tym wydziale?

Uśmiechnięta dynia

dynia.2

W piątek, 9 listopada 2018 r., odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach przedszkolnego konkursu „Uśmiechnięta dynia”. Serdecznie dziękujemy rodzicom przedszkolaków za zaangażowanie i przygotowanie razem z dziećmi przepięknych prac konkursowych.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zakończenie rozgrywek grupowych w piłce siatkowej juniorek

siatka LO

W piątek, 9 listopada, zakończyły się rozgrywki grupowe Mistrzostw Gliwic w piłce siatkowej w kategorii juniorek. Zespół VII LO zajął III miejsce w grupie eliminacyjnej, co nie wystarczyło do awansu do półfinałów. Dziękujemy za zaangażowanie i sportową walkę. Skład: Agnieszka Saborowska, Aleksandra Gorczyca, Wiktoria Bartosiewicz, Wiktoria Nagoda, Karolina Michalec, Dominika Tkocz, Maria Janeczko, Katarzyna Bortnowska, Oliwia Raczyńska, Wiktoria Rosłońska, Natalia Grela.

Opiekunem zespołu był pan Tomasz Wojnar, a organizatorem rozgrywek – pan Maciej Jureko.

Ósmoklasiści i gimnazjaliści na wycieczce zawodoznawczej

GCE1

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 9 listopada nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Celem wizyty było zapoznanie się uczniów z zawodami, w których szkoła kształci, poznanie laboratorium chemicznego, pracowni mechatronicznej i fryzjerskiej. Pod czujną opieką miłych nauczycieli i uczniów Centrum nasza młodzież wzięła udział w doświadczeniach i ćwiczeniach. Czas spędzony na zajęciach był okazją do poznania umiejętności i niezbędnych kompetencji do wykonywania danego zawodu.

Szybkim krokiem wróciliśmy do naszej szkoły, by z całą społecznością ZSO 4 włączyć się do bicia rekordu dla Niepodległej we wspólnym zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego”.

Życzymy naszym uczniom przemyślanych i trafnych decyzji na drodze dalszej kariery edukacyjno-zawodowej.

B. Ozga-Strzyż

Kwiecista akcja samorządu uczniowskiego

kwiaty1

Samorząd uczniowski chętnie pomaga naszym przedszkolakom, uczy najmłodsze dzieci tańczyć, pomaga w różnych akcjach, a 31 października uczniowie klasy IIIB LO zaangażowali się w akcję przesadzania kwiatów.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

W nagrodę do kina

dyw3

Chęć działania, pomysłowość oraz dobra współpraca w grupie zadecydowały o tym, że klasa 3b GM wygrała konkurs na prace projektową z języka niemieckiego. W nagrodę 6 listopada udaliśmy się  do kina na film „Dywizjon 303”.

Seans poprzedziła ciekawa, kilkunastominutowa prelekcja, która wzbogaciła naszą wiedzę na temat II wojny światowej. Uczniowie klasy 3b wykazali się kreatywnością, dzięki czemu doświadczyli nietypowej lekcji historii i języka polskiego, która będzie analizowana jeszcze przez jakiś czas i na pewno zostanie miłym wspomnieniem.

Literackim autobusem po Gliwicach

autobus

6 listopada grupka uczniów z klasy IIIA i IIIC naszego liceum wraz z panią Jankowską uczestniczyła w oryginalnym projekcie „Autobus literacki”. Mieliśmy okazję przejechać się po naszym mieście specjalnym autobusem z gliwicką pisarką, panią Justyną Wydrą, opowiadającą o swojej twórczości i literackich zainteresowaniach. Ciekawą dyskusję oraz quiz literacki z nagrodami prowadziła pani Katarzyna Kowińska z Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna.

O dzieciństwie gliwickich pisarzy

literacka mapa

30 października klasa IIA LO w ramach projektu „Literacka mapa miasta” uczestniczyła w bardzo interesującym wykładzie na temat postrzegania w literaturze dzieciństwa gliwickich pisarzy: Juliana Kornhausera, Horsta Bienka i Adama Zagajewskiego.

Spotkanie to odbyło się w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.