Powitanie nowych czytelników biblioteki szkolnej ZSO 4

biblioteka

Klasy 1a i 1b SP zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na pierwszą lekcję biblioteczną.

Uczniowie zostali przywitani w czytelni, zapoznali się z obowiązującym w bibliotece regulaminem, zasadami wypożyczania oraz z „Życzeniami książki”. Następnie uczniowie w formie zabawy zdawali test ze znajomości tytułów znanych bajek, baśni, lektur. Każdy przyszły czytelnik losował z pudła niespodzianek charakterystyczny dla książki atrybut i odgadywał jej tytuł. Potem nastąpiło zwiedzanie biblioteki, oglądanie książek i pierwsze wypożyczanie wybranej lekturki. Spotkanie zakończyło się symboliczną słodkością i pamiątkowym zdjęciem.

Zapraszamy do biblioteki i na naszą stronę biblioteczną: http://bibliotekazso4gliwice.blogspot.com/

Maria Ochman

Odsłony: 667