Urodziny marchewki

marchewka

28 listopada uczniowie z klas 1a i 1b zaprosili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 36 i Miejskiego Przedszkola nr 3, by uroczyście pożegnać jesień. Pierwszaki przygotowały przedstawienie pt. „Urodziny marchewki”, w którym wcieliły się w warzywa. Był między innymi groch, kalafior, wesoły ogórek, burak, romantyczny chrzan, dynia, uparty arbuz, kalarepka i kapusta.

Zaproszonych gości przywitała bohaterka dnia – Marchewka. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć warzywa tańczące poleczkę. Wszystkich rozbawił pomidor, który uparcie przedrzeźniał ogrodniczkę, oraz romantyczny chrzan, który chciał zaprosić marchewkę na spacer. Dzieci mocno trzymały kciuki za pietruszkę, którą gonił kartofelek. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, bo jak to po balu bywa – poszły wyspać się warzywa. Przybyli goście dali się porwać słowom warzyw: „…Czystą marchewkę chrup jak króliczek, a będziesz zdrowy jak młody byczek” i wzięli udział w marchewkowej uczcie. Chyba w całej szkole było słychać to nasze chrupanie.

Teraz już spokojnie czekamy na przyjście zimy.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 955