Wycieczka klas trzecich do Radiostacji Gliwice

radiostacja

10 września klasy trzecie pod opieką pani Grażyny Boguckiej i pani Beaty Bomastik wybrały się na lekcję muzealną do gliwickiej radiostacji.

Uczniów powitała tam pani przewodnik, od której dowiedzieli się, że wieża ta ma 111 metrów wysokości, stoi tu 84 lat i zbudowana jest z modrzewiowego drzewa połączonego mosiężnymi śrubami. Obecnie jest ona najwyższą drewnianą budowlą na świecie. Później wszyscy przeszli do sali, gdzie oglądali film i zdjęcia. W największym pomieszczeniu dzieci mogły dotykać wszystkich urządzeń, dzięki którym kiedyś przekazywano audycje radiowe. Na zakończenie pani opowiedziała o prowokacji gliwickiej, która miała miejsce 31 sierpnia 1939 r. o godzinie 20.00.

Wycieczka ta była jednym z punktów projektu historycznego BohaterON – włącz historię!, w którym biorą udział nasi trzecioklasiści. Projekt ma na celu upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 265