Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSO4

dbi

4 lutego 2019 r. uczniowie z klas 4, 7 i 8 SP uczestniczyli w spotkaniu poświęconym zagadnieniom bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzielnicowi z II Komisariatu Policji w Gliwicach: Tomasz Lebok oraz Dariusz Krawiec zapoznali uczniów z zagrożeniami cyberprzemocy oraz możliwościami uzyskania pomocy w sytuacjach trudnych.

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, przypadającym na 5 lutego 2019 r., zwróciliśmy szczególną uwagę na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności młodzieży oraz na budowanie świadomości uczniów, co udostępniają w sieci. Omówiono m.in. problem hejtowania w Internecie, bezpiecznego nawiązywania znajomości on-line. Hasłem przewodnim tegorocznego DBI jest hasło: „Działajmy razem”.

Przestrzegając pewnych zasad, razem możemy tworzyć bezpieczną cyberprzestrzeń – przypomina pedagog Aneta Kroll.

dbi plakat