Miejski Konkurs Ekologiczny „Segreguj odpady, przyroda sama nie da rady”

Ignacy

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Segreguj odpady, przyroda sama nie da rady”. Konkurs patronowany przez Wydział Edukacji UM był adresowany do uczniów klas 1-3 gliwickich szkół podstawowych i przebiegał w trzech etapach.

Pierwszy etap to eliminacje szkolne. Uczniowie klas pierwszych rozwiązywali przesłany przez organizatorów test. Najlepiej poradzili sobie Agatka Matula z klasy 1b i Ignacy Wandoch z klasy1a i oni reprezentowali szkołę w półfinałach, które odbyły się 24 maja w Górnośląskim Centrum Edukacji. Po rozwiązaniu konkursowych testów uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Organizatorzy przygotowali dla dzieci ciekawe eksperymenty w pracowni chemicznej. Każde dziecko za udział w półfinałach otrzymało maskotkę – lwa Gliwka – i słodki poczęstunek.

Do trzeciego etapu przeszło 30 uczniów, wśród nich znalazł się Ignacy Wandoch.

Finały konkursu odbyły się 5 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 12. Ignacy pięknie reprezentował szkołę. Wykazał się ogromną wiedzą w dziedzinie ekologii. Jednym z zadań konkursowych było przygotowanie z materiałów odpadowych modelu wybranego obiektu gliwickiego. Ignaś wykonał makietę dworca kolejowego. Ponadto udzielił wywiadu do radia CCM.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 416