„Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”

ksiegarnia

Dziś, 5 czerwca, nasi pierwszoklasiści w ramach prowadzonej w klasach akcji promującej czytelnictwo wybrali się na wycieczkę do księgarni Świat Książki. Uczestniczyli tam w zajęcia zorganizowanych w związku z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Podczas tej wizyty zdobyli wiadomości na temat tego, kim jest księgarz, na czym polega jego praca, poznali różnice między biblioteką a księgarnią, dowiedzieli się, co to jest książka, skąd się biorą książki, kto bierze udział w ich tworzeniu i jaka jest ich droga od pomysłu do domowej półki. Dzieci miały okazję posłuchać czytanych im przez pracownika księgarni bajek oraz wziąć udział w zabawach plastycznych. Na zakończenie spotkania księgarz oprowadził grupę po wszystkich działach, gdzie dzieci mogły z bliska przyjrzeć się książkom. Niektórzy nawet kupili sobie nową książeczkę, a wszyscy otrzymali pamiątki i dyplom, który będzie nam przypominał dzisiejsze spotkanie.

Bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 424