„Życie warto przeżyć” - brawo, Szymonie!

Klos

Szymon Kloś, uczeń klasy 7a, zdobył I miejsce w konkursie plastycznym „Życie warto przeżyć”, zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach.

Gratulujemy serdecznie :)

Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSO4

dbi

4 lutego 2019 r. uczniowie z klas 4, 7 i 8 SP uczestniczyli w spotkaniu poświęconym zagadnieniom bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzielnicowi z II Komisariatu Policji w Gliwicach: Tomasz Lebok oraz Dariusz Krawiec zapoznali uczniów z zagrożeniami cyberprzemocy oraz możliwościami uzyskania pomocy w sytuacjach trudnych.

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, przypadającym na 5 lutego 2019 r., zwróciliśmy szczególną uwagę na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności młodzieży oraz na budowanie świadomości uczniów, co udostępniają w sieci. Omówiono m.in. problem hejtowania w Internecie, bezpiecznego nawiązywania znajomości on-line. Hasłem przewodnim tegorocznego DBI jest hasło: „Działajmy razem”.

Przestrzegając pewnych zasad, razem możemy tworzyć bezpieczną cyberprzestrzeń – przypomina pedagog Aneta Kroll.

dbi plakat

Sport łączy pokolenia - Dzień Babci i Dziadka

dzie babci dziadka

21 stycznia 2019 r. uczniowie klas pierwszych SP zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i sportowe przed swoimi kochanymi Babciami i Dziadkami. Był również czas na życzenia, poczęstunek i wspólne ćwiczenia, które potwierdziły, że sport łączy pokolenia.

Dziękujemy wszystkim za wspaniała zabawę!

Trochę egzotyki - klasa 4 SP w palmiarni

 palmiarnia

18 stycznia 2019 r. klasa 4a SP w ramach lekcji przyrody odwiedziła palmiarnię. Uczniowie zamienili się w fotoreporterów, uwiecznili w swoich aparatach niemalże wszystkie rośliny napotkane podczas wędrówki. Jednak prawdziwy zachwyt wywołały ogromne akwaria oraz para sympatycznych wiewiórek.

Akcja „Serce za serce” dla WOŚP

wosp1

Nasi uczniowie z klas pierwszych i drugich doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne i potrzebne jest pomaganie.

Oni również z ogromną chęcią zaangażowali się we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzięli udział w akcji pod hasłem „Serce za serce” i przygotowali serduszka, które zostały później przez nich rozprowadzone na zorganizowanym w szkole kiermaszu. Zebrane w ten sposób środki przekazane zostały do puszki WOŚP.

Wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel, DZIĘKUJEMY!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Warsztaty świąteczne

warsztaty

12 grudnia 2018 r. klasa 4a szkoły podstawowej brała udział w warsztatach świątecznych, prowadzonych przez instruktorkę z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. Uczniowie w świątecznej atmosferze stworzyli kartki świąteczne.

W podobnych warsztatach uczestniczyły także klasy 1 SP - najmłodsi uczniowie uczyli się z kolei, jak ozdabiać bombki.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Świąteczna radość

radosc

11 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 36 odbył się czytelniczo-plastyczny konkurs „Świąteczna radość” dla klas 4 i 5 SP.

Naszą szkołę i klasę 4a SP reprezentowali uczniowie: Daria Mosur, Gaja Kalinowska, Alan Dworaczek i Beniamin Kłos. Uczestnicy musieli zaznajomić się z tekstami dotyczącymi Świąt Bożego Narodzenia, a następnie odpowiedzieć na pytania. Kolejnym etapem było wykonanie pracy plastycznej związanej z przeczytanym tekstem.

Uczniowie dobrze się bawili, biorąc udział w konkursie.

Warsztaty kulinarne

warsztaty zywienia

W czwartek, 22 listopada 2018 r., uczniowie klas 1 SP wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Organizatorem warsztatów kulinarnych była firma cateringowa „Twoje zdrówko”. Dzieci w trakcie przeprowadzonych warsztatów poznały zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania, dowiedziały się, jakie witaminy kryją się w warzywach i owocach oraz dlaczego tak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców.

Następnie uczniowie przystąpili do samodzielnego przygotowania deseru, mieszając różne produkty. Najbardziej smakowały dzieciom płatki owsiane, płatki kukurydziane, musy owocowe, pestki słonecznika oraz jogurty naturalne.

Po takim pysznym i zdrowym deserze uczniowie chętnie uczestniczyli w kolejnych lekcjach.

Mikołajki w 4 klasie

mikolajki.kl4

6 grudnia 2018 r. Mikołaj odwiedził uczniów klasy 4a szkoły podstawowej. Uczniowie dobrze się sprawowali w ciągu minionego roku, dlatego też otrzymali prezenty od Mikołaja – kolorowe, ciepłe skarpetki ze świątecznymi wzorami. W sam raz na nadchodząca zimę :)

Warsztaty „Autostrada dźwięku”

politechnika

Uczenie się poprzez zabawę to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy. Taką szansę mieli uczniowie klas drugich, którzy 4 grudnia w Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej uczestniczyli w niezwykłych warsztatach „Autostrada dźwięku”.

Na interaktywnej wystawie poznali nie tylko podstawy fizyczne związane z dźwiękiem, ale także zobaczyli, a potem sami przeprowadzali spektakularne doświadczenia pokazujące właściwości dźwięku. Dowiedzieli się: dlaczego słyszymy i jak zbudowane jest ucho, jakie dźwięki słyszymy, a jakich nie, jak rozchodzi się fala dźwiękowa, co to jest echolokacja, jak powstaje charakterystycznie zmieniający się dźwięk jadących na sygnale karetek. Mogli przetestować swoje uszy, malować dźwięki, użyć powietrznego pocisku do strzelania do piramidy z puszek.

To była superzabawa! Supernauka!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Pożegnanie jesieni

jesien

„…Posypały się listeczki dookoła.
To już jesień te listeczki
z wiatrem woła…”

Tymi słowami uczniowie klas drugich rozpoczęli zorganizowane 3 grudnia 2018 r. spotkanie z poezją i muzyką. Chcieli w ten sposób uroczyście pożegnać tegoroczną jesień. Zaproszeni goście - panie dyrektor, dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klas pierwszych - mieli okazję usłyszeć w dźwiękach muzyki i strofach wierszy, jak przemija jesień - od złotej, pięknej i kolorowej przez szarą, chłodną i mokrą, aż do pierwszych oznak zimy.

„..Zaśnij, drzewo, zaśnij,
jutro będzie jaśniej,
jutro będzie ładniej,
śnieg na ziemię spadnie”.

Teraz już wszyscy liczą na rychłe opady śniegu, bo przecież oczekiwany gość - Mikołaj - musi mieć na czym rozpędzić swoje sanie.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Morskie opowieści

szanciki

29 listopada uczniowie klas pierwszych wraz z młodszymi kolegami ze szkolnej zerówki udali się do Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”. Tego dnia odbywała się tam żeglarska impreza dla dzieci „Szancik” zorganizowana przez wspaniały zespół Wbrew Pozorom razem ze Śląskim Yacht Clubem. 

Było wspólne śpiewanie szant, tańce i całe morze radości!

AHOJ!

Andrzejkowe wróżby

andrzejki3

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja wszystkie panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaki czeka ich los. Panowie, ciekawi, co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Tego właśnie dowiedzieli się uczniowie klas pierwszych i drugich podczas organizowanych 30 listopada z pomocą wolontariuszy naszej szkoły andrzejek. Dzieci w czasie uroczystości poznawały andrzejkowe zwyczaje, wróżyły sobie przyszłość oraz częstowały się słodkościami. Imprezie towarzyszyło wiele radości i śmiechu oraz dźwięki muzyki.

Największą atrakcją spotkania było oczywiście lanie wosku i odczytywanie znaczeń z powstałych figurek. Wszyscy bawili się doskonale!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Więcej artykułów…