Początek roku szkolnego

poczatek

Nowy rok szkolny przywitaliśmy wspólnie 3 września. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich składa się w tym roku z grup przedszkolnych (3-, 4-, 5- i 6-latków), Szkoły Podstawowej nr 4 (klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 4, 7 i 8), Gimnazjum nr 7 (klasy 3a, 3b, 3c, 3d) oraz VII Liceum Ogólnokształcącego (klasy IA, IB, IIA, IIB, IIC, IIIA, IIIB i IIIC).

Pani dyrektor Joanna Grzybowska przywitała uroczyście wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, życząc im owocnej pracy i powodzenia w nowym roku. My również dołączamy się do tych życzeń.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Wakacje!

wakacje

Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim uczniom i pracownikom ZSO4 dziękujemy za wspólnie przeżyty rok szkolny, gratulujemy sukcesów i życzymy wspaniałego odpoczynku letniego. Odpoczywajcie bezpiecznie i... do zobaczenia po wakacjach :)

A naszym absolwentom życzymy, aby otwierające się przed Wami nowe możliwości zostały przez Was maksymalnie wykorzystane. Życzymy Wam wiele szczęścia na tej nowej drodze życia :)

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

najlepsi absolwenci

Na zdjęciu najlepsi absolwenci w każdej klasie: Julia Nyga, Kacper Strukowski i Magdalena Kozera wraz z panią dyrektor, Joanną Grzybowską

22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Rok pełen zmian, rok pełen nowych doświadczeń, rok pełen sukcesów. Rok trudny, ale satysfakcjonujący. Rok, który na pewno na długo zapadnie nam w pamięć.

Na początek, o 8:00 rano, pożegnaliśmy trzecie klasy gimnazjum. Wyróżniliśmy najlepszą absolwentkę, Julię Nygę z 3a, która zdobyła najwyższą średnią w szkole (5,44). Nagrody otrzymali także Kacper Strukowski z 3b i Magdalena Kozera z 3c, którzy uzyskali najwyższe wyniki w swoich klasach. Uroczyście wręczono także świadectwa z wyróżnieniem, doceniono pracę wolontariuszy, mediatorów oraz naszej złotej klasy sportowej i innych sportowców. Nie zabrakło podziękowań, kwiatów i łez wzruszenia.

Żegnając naszych absolwentów, życzymy im powodzenia w nowych szkołach.

Godzinę później rok szkolny zakończyli uczniowie klasy 7 SP, klas 2 GM oraz klas I i II LO. Tutaj również uhonorowano tych, którym udało się zdobyć świadectwa z wyróżnieniem.

Oba apele poprowadzili uczniowie klas 2: Iga Wietecha z 2c i Grzegorz Kocur z 2b. Program artystyczny zapewniło niezawodne trio: Urszula Marszałek, Agata Polok i Alex Pulda z IIB oraz nasze objawienie recytatorskie, czyli Stanisław Cieślak i Juliusz Nyga z 7a. Apele przygotowały panie Patrycja Ogonowska i Magdalena Sochacka. Wszystkim im (a także ekipie nagłośnieniowców) serdecznie dziękujemy.

A wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zasłużonego odpoczynku :)

O zakończeniu roku najmłodszych uczniów naszej szkoły napiszemy osobno :)

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Udanych wakacji

wakacje IB

Udanych wakacji życzy klasa IB wraz z wychowawcą, panem Maciejem Jureką.

Skup Kultury

skup kultury

Dziękujemy bardzo wszystkim za przyłączenie się do akcji „Skup Kultury”, a w szczególności paniom z biblioteki i naszym najmłodszym uczniom „zerówkowiczom”, którzy przynieśli książki, płyty, gry i inne akcesoria. Będziecie mogli je zakupić 24 czerwca na gliwickim Rynku.

Serdecznie zapraszamy.

Obrona pracy magisterskiej Krzysztofa Koraba

korab

18 czerwca 2018 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Absolwent naszej szkoły, Krzysztof Korab, bronił swojej pracy magisterskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W tej ważnej dla niego chwili byliśmy razem z nim.

Pani dyrektor Joanna Grzybowska wręczyła Krzysztofowi pamiątkową statuetkę „Wybitnego Absolwenta”, a jego rodzicom – list gratulacyjny. Nauczycielki: Danuta Jankowska, Dagmara Malinowska oraz Aneta Kroll wraz z młodzieżą pogratulowały Krzysztofowi dotychczasowych sukcesów oraz życzyły dalszego poszukiwania nowych wyzwań. Jesteśmy pewni, że obrazy Krzysztofa Koraba przemówią do każdego.

Było to dla nas wspaniałe, estetyczne przeżycie

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

W Kotlinie Kłodzkiej

kotlina

Pozdrowienia z wycieczki z Kotliny Kłodzkiej przesyłają klasy 7a, 3a, 3c z wychowawczyniami :)

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Akcja „Tolerancja”

tolerancja

28 maja klasa 7 szkoły podstawowej oraz klasy 2 gimnazjum podsumowały akcję „Tolerancja” . W ramach akcji uczniowie wzięli udział w warsztatach w Muzeum – Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, brali udział w konkursach oraz uczestniczyli w lekcjach dotyczących różnych przejawów tolerancji.

W ramach podsumowania klasy zaprezentowały swoje projekty edukacyjne. Ich zadaniem było zaprezentowanie mieszkających w Polsce mniejszości narodowych i etnicznych: niemieckiej, ormiańskiej, żydowskiej, czeskiej oraz kaszubskiej, romskiej, tatarskiej i śląskiej.

Uczniowie przedstawiali dzieje mniejszości na tle historii Polski, jej liczebność, największe skupiska oraz charakterystyczne zwyczaje. Nie zapomnieli o wybitnych Polakach wywodzących się z tych mniejszości. Było ciekawie, kolorowo i smacznie. Uczniowie tańczyli, śpiewali oraz częstowali własnoręcznie przygotowanymi kulinariami.

Najciekawiej swój projekt zaprezentowała klasa 2c: W formie talk-show przedstawiła życie codzienne i kulturę mniejszości romskiej. Na wyróżnienie zasługuje klasa 2d, która zaprezentowała żydowski taniec weselny. Spotkał się on z ogromnym aplauzem zgromadzonej publiczności.

Podsumowano także prace w konkursach literackim i plastycznym. I miejsce w konkursie plastycznym dotyczącym tolerancji zdobyła Zofia Potocka z 2b. W konkursie literackim w kategorii proza I miejsce zajęła Iga Wietecha z klasy 2c, a w kategorii wiersz I miejsce uzyskały uczennice klasy 7a: Maja Tomaszewska, Patrycja Suwalska i Martyna Kłósek.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

M. Zawada, I. Krawczyk

Gala z okazji Roku Szkolnej Aktywności 2018

wolontariat

6 czerwca 2018 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Gali podsumowującej konkurs z okazji Roku Szkolnej Aktywności 2018.

Mieliśmy okazję zaprezentować naszą działalność wolontaryjną w dwóch kategoriach: działanie długofalowe oraz jednorazowe wydarzenie. Wybraliśmy współpracę z naszym przedszkolem oraz pomoc przy organizacji biegu w Szałszy „Charytatywny Bieg Fitness dla Serca”. Zostaliśmy nagrodzeni dyplomami za naszą pracę.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za tegoroczne działania.

Wiosenny piknik

piknik

6 czerwca uczniowie klas 1 oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na piknik, który odbył się na terenie Radiostacji Gliwickiej. Celem spotkania było zachęcanie dzieci do wspólnych zabaw, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Pogoda w tym dniu wyjątkowo nam sprzyjała, a słońca i wiosennego wietrzyku nam nie zabrakło.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego zjedzenia drugiego śniadania, następnie dzieci wzięły udział w zawodach sportowych, a także odwiedziły Park Sensoryczny znajdujący się na terenie Radiostacji. Na zakończenie wszyscy zjedli pyszne lody.

Dzięki wspaniałej atmosferze czas pikniku szybko minął. Ze spotkania pozostały zdjęcia, dzięki którym wspaniała zabawa zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za cudowną zabawę!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Akcja „Dzieci – Dzieciom” za nami

Dzieci Dzieciom

30 maja 2018 r. odbyła się w naszej szkole akcja „Dzieci – Dzieciom”, której celem było wsparcie chorych rówieśników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie: przygotowanie smakowitych ciast, babeczek, za udział w szkolnym pikniku i wspaniałą zabawę!

Uczniowie kl. IIC z wychowawczynią M. Kogut

Mamy świetnych matematyków!

olimpus

Miło nam poinformować, że Zofia Potocka z klasy 2b i Wiktor Siemieńczuk z klasy 7a zostali laureatami olimpiady przedmiotowej z matematyki Olimpus sesja zimowa.

Opiekunką uczniów jest pani Justyna Kubacka.

Gratulujemy :)

Wędrowali po landach i wywalczyli III miejsce

deutsche

27 kwietnia nasi uczniowie w składzie Bartosz Bieniek (kl. 7a SP), Julia Nyga (kl. 3a GM) oraz Zofia Potocka (kl. 2b Gm) wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego „Deutsch-Land – czyli wędrówka po landach” w Katowicach. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat landu niemieckiego Mecklenburg-Vorpommern. Konkurs obejmował zadania w formie warsztatowej, dzięki czemu był nie tylko sprawdzeniem wiedzy, pamięci i spostrzegawczości uczestników, lecz także świetną zabawą.

Nasza drużyna wywalczyła III miejsce, lecz tylko zdobywcy I miejsca mogli udać się na finał do Wrocławia. Wszyscy uczestnicy dostali gadżety i książki o tematyce niemieckojęzycznej.

Więcej artykułów…