Spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice

urzad

8 lutego odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice, w którym brały udział uczennice reprezentujące Samorząd Uczniowski naszej szkoły: Wiktoria Bartosiewicz oraz Julia Dudzińska. Na spotkaniu omawiane były sprawy rady miasta, a Wiktoria została Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej.

Życzymy dziewczynom owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta.

Koncert kolęd i pastorałek

koledy

17 stycznia 2019 r. przeżyliśmy w naszej szkole prawdziwie magiczne chwile. Tego wieczoru odbył się bowiem wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. Swoim śpiewem i grą urzekli nas nasi uczniowie: od najmłodszych dzieci z klas 1 SP aż po tegorocznych maturzystów. Na koniec wspaniale zaprezentował się gość specjalny, czyli chór Przebudzenie z Pyskowic.

To był naprawdę wyjątkowy wieczór. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Wesołych świąt!

swietaIIB

Żywa choinka? Jest! Kominek? Jest! Uśmiechnięte twarze? Są! Magia świąt? Jest!

Klasa IIB życzy zdrowych i spokojnych świąt :)

Alicja Polewska stypendystką Prezesa Rady Ministrów!

stypendium

20 grudnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Z ogromną przyjemnością informujemy, że to wyróżnienie przypadło m.in. uczennicy naszego liceum, Alicji Polewskiej z klasy IIB.

Serdecznie gratulujemy!

Debata społeczna

bezpieczenstwo

We wtorek, 18 grudnia 2018 r., uczniowie klasy IA LO uczestniczyli w II Liceum Ogólnokształcącym w debacie społecznej podejmowanej w ramach cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Nasi uczniowie: Julia Borkowska, Zuzanna Pola i Michał Bradel wraz z uczniami innych gliwickich szkół średnich i policjantami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w naszym mieście oraz tego, co można zrobić, żeby żyło się nim jeszcze lepiej i bezpieczniej. Uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Dziękujemy za reprezentowanie szkoły.

Dziewięcioro Wspaniałych!

Imiejsca

18 grudnia 2018 r. zapisał się złotymi zgłoskami w historii dokonań artystycznych uczniów VII LO. Tego dnia uczestniczyli oni w uroczystej gali Wojewódzkiego Turnieju Artystycznego, na której z rąk organizatorów otrzymali nagrody:

- Alex Pulda z klasy III B za zajęcie I miejsca w konkurencji żywego słowa za monolog z „Wariata i zakonnicy” Witkacego;

- Urszula Marszałek, Agata Polok, Alex Pulda z klasy III B za zajęcie I miejsca w konkurencji piosenki za wspaniałą interpretację „Miasta”;

- Koło Teatralne RING w składzie: Dominika Kordek i Alex Pulda (IIIB), Marta Homa, Natalia Wiśniewska i Karol Laksa (wszyscy z IIIC), Krzysztof Bączkowski i Tytus Stolarski (obaj z IA) za zajęcie I miejsca w konkurencji małych form teatralnych za przedstawienie „Najdłuższa podróż” na podstawie fragmentów „Alchemika” i „Małego Księcia”.

Gratulujemy z całego serca!

Jarmark w Dreźnie

Drezno

7 grudnia 2018 r. uczniowie klas 3 GM oraz I i II LO uczestniczyli wraz z opiekunami w jarmarku bożonarodzeniowym w Dreźnie.

Mieliśmy również okazję zwiedzić miasto i jego piękne budowle mocno związane z naszą polską historią. Podczas jarmarku mogliśmy poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

„Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie” za nami

olimpiada wiedzy

10 grudnia 2018 r. w Opolu spotkało się ponad 330 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o skokach narciarskich. Uczniowie biorący udział w poniedziałkowym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 100 szkół ponadgimnazjalnych.

Test liczył 35 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych jedno pytanie miało charakter opisowy, refleksyjny. Tematyka dotyczyła historii skoków narciarskich oraz życiorysów polskich skoczków. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia św. Bernarda z Aosty, patrona narciarzy, jak również różnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu, napisanymi przez papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka. Tegoroczna edycja projektu nawiązywała również do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, podkreślając rolę sportu w tym wydarzeniu, a konkurs został objęty ministerialnym patronatem „Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości”.

Po etapie finałowym tradycyjnie odbyło się spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku był mistrz świata i mistrz olimpijski z Sapporo, Wojciech Fortuna.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła 61 najlepszych uczniów 5. edycji konkursu „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie”.

Na liście finalistów zaproszonych 18 grudnia na uroczystość wręczenia nagród podczas konferencji pt. „Motywacja w sporcie, edukacji i życiu”, która odbędzie się na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, znalazła się Urszula Marszałek, zajmując 30. miejsce. Przypominamy, że nasze liceum godnie reprezentowali: Dagmara Schwedka, Tytus Stolarski, Agnieszka Stępień i Marta Marek.

Gratulujemy.

G. Gałuszka, I. Sikora

Mikołajki w ZSO 4

mikolajki

Dzisiaj, z okazji mikołajek, mieliśmy w szkole wiele atrakcji: konkursy, „Mam talent”, podczas którego jury oceniało śpiew i tańce – to tylko ich część. Byli też Mikołajowie chodzący z prezentami z klasy do klasy.

To wszystko tylko u nas, w ZSO 4. U nas nie można się nudzić, zawsze coś się dzieje!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku TU i TU.

Gliwicki Laur Nauki 2018

gliwicki laur

Miło nam poinformować, że wśród 60 najzdolniejszych uczniów gliwickich szkół, którzy 26 listopada zostali nagrodzeni Gliwickim Laurem Nauki, znalazła się absolwentka naszego gimnazjum, Julia Nyga. Julia w ubiegłym roku została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Oprócz Lauru otrzymanego z rąk Prezydenta Gliwic, Zygmunta Frankiewicza, Julia otrzymała także jego stypendium III stopnia.

Podczas gali nie zapomniano także o pani Danucie Krzak – opiekunce Julii – oraz pani dyrektor naszej szkoły, Joannie Grzybowskiej. Obie panie otrzymały listy gratulacyjne.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy całej trójce!

Zdjęcia pochodzą ze strony http://krystiantomala.pl

Ósmoklasiści i gimnazjaliści na wycieczce zawodoznawczej

GCE1

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych 9 listopada nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Celem wizyty było zapoznanie się uczniów z zawodami, w których szkoła kształci, poznanie laboratorium chemicznego, pracowni mechatronicznej i fryzjerskiej. Pod czujną opieką miłych nauczycieli i uczniów Centrum nasza młodzież wzięła udział w doświadczeniach i ćwiczeniach. Czas spędzony na zajęciach był okazją do poznania umiejętności i niezbędnych kompetencji do wykonywania danego zawodu.

Szybkim krokiem wróciliśmy do naszej szkoły, by z całą społecznością ZSO 4 włączyć się do bicia rekordu dla Niepodległej we wspólnym zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego”.

Życzymy naszym uczniom przemyślanych i trafnych decyzji na drodze dalszej kariery edukacyjno-zawodowej.

B. Ozga-Strzyż

Czas na podsumowanie obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018 w ZSO4

otk2018

Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się w dniach 15-19 października br. Również uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w różnych formach zajęć zorganizowanych z tej okazji.

Obchody rozpoczęły się w piękny jesienny poniedziałek warsztatami zawodoznawczymi z wizażu, które corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem uczennic. W tym roku rolę modelek przejęły dwie licealistki, którym pani wizażystka wykonała profesjonalny makijaż. Tym razem królował makijaż studniówkowy. Maturzyści z klasy IIIB uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką Biura Karier Studenckich Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Podczas prezentacji uczelni słuchacze zapoznali się z ofertą edukacyjną poszczególnych wydziałów oraz dopytali o kwestie związane z procesem rekrutacji.

Podczas prelekcji ,,Dieta poprawiająca zdrowie i urodę” licealiści z klasy IIIA wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, zagrożeń i chorób, jakie niesie źle zbilansowana dieta. Z kolei maturzyści z klasy IIIC po zajęciach zawodoznawczych ,,Zawód dietetyk” dostrzegli różnice w poszczególnych specjalnościach kształcących w zawodzie dietetyka.

Obchody OTK pod hasłem ,,Bądź autorem swojej pracy technicznej” zakończyli w piątek nasi niektórzy gimnazjaliści z klasy 3b: Zosia, Jakub i Grzegorz, którzy zaprezentowali własnoręcznie wykonane prace w ramach zajęć technicznych. Na pochwałę zasługują również wspaniałe i elokwentne uczennice z klasy 3c, Kinga i Iga, które opowiadały o swoich pomysłach.

Aby dostrzec ich efekty pracy, zachęcam do obejrzenia zdjęć – więcej znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Barbara Ozga-Strzyż
szkolny doradca zawodowy

Medale Komisji Edukacji Narodowej dla pani Aleksandry Zięby i pani Małgorzaty Kogut

medal

Wczoraj chwaliliśmy się nagrodą I stopnia prezydenta Gliwic, którą otrzymała pani pedagog, Aneta Kroll. Ale to nie koniec miłych wiadomości.

Dwie nasze nauczycielki: pani wicedyrektor Aleksandra Zięba oraz pani Małgorzata Kogut zostały odznaczone Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty. Uroczystość wręczenia medali odbyła się 17 października w siedzibie katowickiej Wyższej Szkoły Technicznej.

Serdecznie gratulujemy obu paniom. Rozpiera nas duma, że mamy w naszym gronie takie wybitne osobowości!

Więcej artykułów…